Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja

Feminizacja nasion jest procesem mającym na celu pozyskanie nasion jedynie w ich żeńskiej odmianie. Do procesu używa się feminizatora, który wymusza na żeńskich roślinach wytwarzanie męskich pyłków, które są niezbędne to tego, by powstały nasiona. Warto jednak podkreślić, że feminizacja nie dotyczy wszystkich gatunków roślin, a jedynie tych, które posiadają chromosomy płci.

Nasiona nie bez powodu poddaje się feminizacji. Roślinny poddawane są tego rodzaju procesowi, aby wykluczyć z uprawy chromosomy męskie, aby zyskać niemal 100% pewność, że w hodowli pozostaną niemal same pąki żywiczne, czyli takie, do których dąży zdecydowana większość hodowców.

Obecnie jedną z najskuteczniejszych form feminizowania roślin jest zastosowanie środka nazywanego feminizatorem, który jest w pełni organiczny i co najważniejsze bezpieczny w zastosowaniu, w przypadku którego ryzyko niepowodzenia całego przedsięwzięcia jest naprawdę niskie.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że poddawanie roślin feminizacji pozwala hodowcom na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale również pieniędzy. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba hodowców decyduje się na zastosowanie w swoich uprawach tego rodzaju środka. Warto podkreślić, że feminizowane rośliny nie wymagają innych warunków uprawy niż te tradycyjne.

Klienci szukali również: feminizacja, feminizacja nasion

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl