Co zrobić aby rośliny dojrzały szybciej? 0
Co zrobić aby rośliny dojrzały szybciej?

1. Redukcja ilości godzin podczas naświetlania roślin

Gdy roślina otrzymuje odrobinę mniej światła z dnia na dzień to oznacza dla niej nadchodzącą zimę. Jak wspominaliśmy wcześniej, niektóre szczepy (głównie Sativa oraz Haze) potrzebują więcej czasu na dojrzewanie. W tej sytuacji stopniowe skracanie czasu naświetlania może pomóc dojrzeć im szybciej. Na przykład można dążyć do przełączenia na 10/14 (10 godzin światła, 14 godzin ciemności), a nawet 8/16.

Jeśli posiadacie szczep typu autoflowering, można spróbować przestawić oświetlenie na 12/12. Dłuższa noc pomoże dojrzeć roślinom wcześniej.

Ważna informacja: Redukcja naświetlania oznacza mniejsze topy. Przełączanie z 12/12 na 14/10 nie powinno wywołać ogromnych strat, lecz nadal warto zastanowić się przed podjęciem takowych kroków.

looking-up-at-grow-light-hps-sm

2. Kompletna ciemność w nocy

Wydaje się to być oczywiste, lecz warto kilkakrotnie sprawdzić czy podczas nocy rośliny mają całkowitą ciemnię, bez jakichkolwiek źródeł światła dochodzących do growboxa. Czasami zdarza się, że niewielki przepływ światła sprawia, że kwiaty dojrzewają wolniej.

3. Niższa temperatura, mniej światła, niższy poziom wilgotności

Niektórzy plantatorzy twierdzą, iż niższa temperatura oraz redukcja godzin naświetlania powodują, że rośliny szybciej dojrzewają, gdyż symuluje im się w ten sposób okres jesienny. Innym sposobem, aby przyspieszyć dojrzewanie jest obniżenie poziomu wilgotności poniżej 40%, co spowoduje imitację chłodnego, suchego zimowego powietrza.

4. Specjalne suplementy

Istnieją na rynku specjalne suplementy, które mogą przyspieszyć dojrzewanie. Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym jest Ripen, który polecamy. Znajdziecie go w naszym sklepie w korzystnych cenach. RIPEN wspomaga harmonizację cyklu przyspieszając dojrzewanie najwolniejszych roślin. W przypadku poważnego skażenia upraw grzybami lub przez owady lub po prostu braku czasu na kontynuowanie uprawy, przyspieszenie naturalnego cyklu pozwala zebrać przynajmniej część plonu, który inaczej byłby w całości stracony. Polecamy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium