Drzewka Bonsai kiełkowanie i sadzenie. Poradnik. 0
Poradnik kiełkowania i wysiewu Bonsai

Drzewka Bonsai kiełkowanie i sadzenie. Poradnik.

Najlepszą porą do wysiania nasion bonsai jest jesień, w ten sposób przestrzegasz harmonogramu natury, ale pamiętaj, że w pomieszczeniach nasiona można wysiewać przez cały rok.

Przed sadzeniem umieść nasiona bonsai w małym garnku z wodą i namaczaj przez 1-2 dni. Gdy nasiona zmiękną, umieść nasiona między warstwami wilgotnych ręczników papierowych, umieść w lodówce i pozostaw na 2 tygodnie, aby umożliwić kiełkowanie. W tym czasie upewnij się, że ręcznik pozostaje wilgotny, nawadniając go w razie potrzeby za pomocą opryskiwacza.

Po 2 tygodniach sprawdzaj codziennie wzrost nasion, jeżeli nie wykiełkowały to poczekaj kolejne 2 tygodnie. W przypadku nasion, które nie wykiełkują po czterech tygodniach, pozwól im wyschnąć, a następnie powtórz powyższy proces.

Gdy nasiona wyrastają, można je wyjąć z lodówki i posadzić. Otwórz worek kompostu i wsyp do doniczki, lekko spryskaj kompost wodą, aby zwilżyć podłoże. Umieść nasiona na środku doniczki i delikatnie wciśnij je (około 5 cm głębokości) w kompost. Delikatnie przykryj nasiona kompostem. Ustaw miskę w ciepłym, słonecznym położeniu i delikatnie spryskuj kompost codziennie, aby utrzymać odpowiednie warunki do wzrostu. Podlewaj mało i często, nie pozwól kompostowi wyschnąć w żadnym momencie, ale uważaj a by nie przelać.

Kiedy sadzonka pokazuje się przez kompost, możesz przykryć kompost wiórkami łupkowymi, ale nie przykrywaj sadzonki, łupek pomoże utrzymać wilgotność kompostu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium