Filtry węglowe wentylacyjne a skuteczna filtracja powietrza.
Uwielbiasz specyficzny zapach, który wydobywa się z Twoich upraw, ale niestety musisz się ukrywać ze swoimi upodobaniami przez sąsiadami? Rozumiemy Twój ból. I przychodzimy z rozwiązaniem, które pozwoli trzymać terpenowe nuty w ryzach i nie przysporzyć niechcianych konfliktów z bliskim sąsiedztwem.
Filtry węglowe, bo o nich mowa to sprzymierzeniec każdego ogrodnika, któremu zależy na tym aby podczas jego upraw maksymalnie zniwelować wydobywający się z nich, charakterystyczny aromat.
Filtry węglowe, jak to działa?
Filtry węglowe działają na zasadzie absorpcji obecnych w powietrzu cząsteczek, bogatych w terpeny, czyli lotne związki zapachowe i aromatyczne. Węgiel aktywny jest zmodyfikowaną formą powszechnie występującego w naszym środowisku węgla, który charakteryzuje się niezwykłą mocą chłonięcia chociażby zapachów, czy filtrowania zanieczyszczeń.
Poza zapewnieniem zapachowej dyskrecji, filtry węglowe czyszczą również powietrze z wszelkich pyłków czy kurzu. Wychwytują gazy, zarodniki pleśni, czy ewentualne chemikalia.
Filtry te współdziałają z wentylatorami wyciągowymi, które tworzą swojego rodzaju próżnię w przestrzeni uprawowej. Wentylatory te przeciągają powietrze przez filtr węglowy, a następnie wydalają poza namiot czy uprawową szklarnię. Filtr węglowy przechwytuje aromatyczne cząstki, nie pozwalając się wymknąć jakimkolwiek spod kontroli. W ten sposób cieszysz się bezzapachowymi uprawami. Nie da się prościej!
Filtry węglowe wentylacyjne montaż:
Montaż jest intuicyjny i szybki. Filtr węglowy podwiesza się jak najwyżej, pod sufitem namiotu uprawowego. Podłącza do wentylatora. W zależności od preferencji growera, albo przed albo za. Natomiast najczęściej wybieranym umiejscowieniem jest montaż przed wentylatorem, a to dlatego że znacznie wydłuża żywotność urządzeń oraz nie generuje oporów powietrza. Zwiększa to zatem efektywność wentylacji.
Następnie cały zestaw podłącza się do kanału wentylacyjnego. I to koniec całej filozofii. Dalsza eksploatacja i obsługa również nie przysporzy Ci żadnych problemów. Każdy dostępny u nas filtr, zaopatrzony jest w dokładną instrukcję użytkowania, z której wprost dowiesz się jak go użytkować i czyścić, aby zapewnić jak najdłuższą żywotność.
Pamiętaj, aby wybrać filtr o wydajności większej od wentylatora. Mniejsza wydajność może doprowadzić to zjawiska tzw. „wąskiego gardła”, co bezpośrednio przełoży się na zaburzenie przepływu powietrza, a także dużo słabszej wentylacji. Konsekwencje mogą zaboleć. Zapachy mogą wydostać się poza namiot.
Zwróć szczególną uwagę, aby średnica filtra była identyczna jak zamontowany wentylator i przewody wentylacyjne! Połączenia muszą być szczelne i ściśle ze sobą współpracować.
Tutaj znajdziesz wszystkie rekomendowane przez nas filtry węglowe.
A zdecydowanie jest z czego wybierać. Na rynku dostępne są różne modele, a węgiel w nich występujący może być w zróżnicowanej postaci. Od sypkiej, przez sprasowane krążki, po granulaty.
Naszym bestsellerem jest ten filtr węglowy wentylacyjny. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi doradcami. Pomożemy dobrać odpowiedni do Twoich potrzeb filtr węglowy!