Nawozy firmy canna dawkowanie , pytania i odpowiedzi 0
FAQ dotyczące produktów firmy Canna

 Nazowy firmy Canna dawkowanie

 

1. Która metoda uprawy jest najlepsza i najłatwiejsza dla początkujących hodowców?

Najłatwiejsza metoda uprawy dla niedoświadczonych hodowców to linia CANNA TERRA. Uprawa w ziemi (TERRA) jest łatwiejsza niż w innych podłożach, ponieważ nie wymaga takiej precyzji jak inne substraty do uzyskania wspaniałych plonów.

2. Czym jest substrat?

Substrat to środowisko w którym korzenie mogą się rozwijać, co umożliwia roślinie wzrost.

3. Dlaczego muszę używać dwóch różnych nawozów w fazie wzrostu i w fazie kwitnienia?

a. Roślina potrzebuje różnych proporcji elementów odżywczych w czasie tych faz rozwojowych.

b. Kiedy roślina zaczyna kwitnąć zakwasza środowisko korzeni. Oznacza to, że środowisko korzeni potrzebuje innych elementów.

4. Po czym poznam, że trzeba zacząć podawać nawóz na kwitnienie?

Jak tylko pojawią się pierwsze oznaki kwiatów.

5. Co oznacza A & B?

A i B posiadają składniki odżywczem których roślina potrzebuje. Są one rozdzielone na dwie butelki, A i B aby uzyskać roztwór jak najlepiej skoncentrowany. Używaj zawsze jednakowych dawek A i B

6. Dlaczego A i B nie są dostępne w jednej butelce?

Jeśli A i B będą w jednej butelce, byłaby potrzebna znacznie większa objętość do rozpuszczenia składników odżywczych. Nigdy nie mieszaj skoncentrowanych A i B razem, to może doprowadzić do utworzenia się nierozpuszczalnych składników (gips).

7. Jaka jest największa różnica pomiędzy chemicznym a biologicznym - ORGANICZNYM nawozem?

Największą różnicą jest ich pochodzenie, które jest powodem stosowania organicznych nawozów przy uprawie organicznej.

  • Biologiczne (organiczne) są uwalniane wolniej
  • Mineralne nawozy są dostępne dla roślin od początku uprawy

8. Jaki okres przydatności posiadają produkty CANNA?

Większość produktów CANNA posiada okres przydatności do 2 lat, ale istnieją również wyjątki. Ph minus i plus posiadają termin 5 lat.

9. Chcę wypróbować produkty CANNA, mógłbym otrzymać próbki?

Nie posiadamy próbek naszych produktów. Najmniejszy rozmiar jaki posiadamy to 250ml. Nie dostarczamy osobom prywatnym, więc proszę się kontaktować z sioubiz.pl

PH i EC

10. Co jest ważne przy wartości pH?

pH ma wielki wpływ na dostępność poszczególnych składników odżywczych. W związku z tym, upewnij się, że pH jest zawsze we właściwym zakresie. Najlepsza wartość waha się pomiędzy 5,2 - 6,2.

11. Czym jest EC?

EC oznacza przewodność elektryczną. EC przedstawia całkowitą ilość rozpuszczonych soli w wodzie. Są to sole pochodzące z wody oraz z dodanych składników odżywczych.

Dodatki

12. Na stronie internetowej/etykietach zalecacie użycie CANNA PK 13/14 przez tydzień ale w sklepie polecają aby używać go dłużej niż przez tydzień?

Zalecamy używanie PK 13/14 przez okres jednego tygodnia. Odżywki CANNA zawierają pewne składniki P oraz K. Kiedy roślina jest w pewnym stadium rozwoju w okresie kwitnienia, nie możemy juz zwiększyć pożywienia dla niej ale możemy jednak zmienić stosunek P i K poprzez dodanie CANNA PK 13/14 przez tydzień.

13. 13. Które bakterie zabija Trichoderma?

Tichoderma (z rodziny grzybów) nie zabija bakterii. W większości Trichoderma chroni rośliny przed szkodliwymi grzybami, poprzez ich zjadanie. Stymuluje również środowisko korzeni, dzięki czemu korzenie mogą rozwijać się lepiej, czego wynikiem jest zwiększona ilość włosów korzeniowych. W rezultacie roślina zyskuje większą żywotność.

Medium

14. Jakie rodzaje podłoży są dostępne do uprawy?

Jest wiele różnych położy i różnych metod uprawy, które w przybliżeniu są sklasyfikowane w 4 grupach. CANNA sprzedaje nawozy opracowane specjalnie do różnych podłoży i metod uprawy. Te cztery grupy to CANNA TERRA (mieszanki na bazie torfu), CANNA COCO (podłoże kokosowe) oraz do podłoży inertnych CANNA HYDRO (run-to-waste) i CANNA AQUA (do systemów recyrkulacji).

15. Jaka jest różnica pomiędzy CANNA Terra Professional a CANNA Terra Professional Plus?

CANNA Terra Professional zawiera perlit i czarny torf.
CANNA Terra Professional Plus zawiera korę drzewna i biały torf. Dlatego jest to wysokiej jakości produkt.

System

16. Używam systemu recyrkulacyjnego. Powinienem użyć HYDRO czy AQUA?

CANNA opracowała CANNA AQUA do systemów recyrkulacyjnych. CANNA HYDRO powinna być używana do systemów run-to-waste. Proszę nie mieszać tych dwóch ze sobą!

Klienci szukali również: nawozy canna, ziemia canna, canna kwiat uprawa, canna uprawa, canna dawkowanie, canna nawozy, canna tabela, tabela dawkowania canna

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium