Ozonowanie powietrza a zdrowe i silne rośliny 0
Ozonowanie powietrza a zdrowe i silne rośliny

Ozonowanie powietrza a zdrowe i silne rośliny 

Wyobraź sobie, że możesz w łatwy i szybki sposób, skutecznie zapobiegać rozwojowi grzybów, pleśni, wirusów czy bakterii na pielęgnowanych przez Ciebie roślinach.

Możesz również uchronić je przed atakiem roztoczy i innych drobnoustrojów. Ponadto usuniesz wszelkie zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego. A jakby tego było mało, zmniejszysz poziom ewentualnych pestycydów i azotanów w owocach Twojej uprawy. 

Brzmi zachęcająco prawda?

Przedstawiamy Ci dziś metodę ozonowania, która podbija serca plantatorów. 

Na czym polega ozonowanie?

Ta bezpieczna metoda polega na poddaniu dezynfekowanej przestrzeni procesowi gwałtownego utleniania. Ozon, czyli nietrwała alotropowa odmiana tlenu, wchodzi w reakcję chemiczną z zanieczyszczeniami w powietrzu, albo poprzez wnikanie w strukturę materiałów. Rozkłada napotkane wirusy, bakterie, grzyby czy zapachy na mniej złożone cząsteczki. Dzięki temu uzyskujemy całkowicie naturalny efekt dezynfekcji przestrzeni, dużo bardziej efektywny niż jakiekolwiek inne rozwiązania.

Po co ozonować uprawy?

Poprzez profilaktyczne usuwanie wszelkich drobnoustrojów, dbamy nie tylko o jakość naszych roślin, ale przede wszystkim o nasze zdrowie. Konsumowanie czegokolwiek, na czym rozwijają się pleśnie czy grzyby prowadzi do wielu konsekwencji zdrowotnych. Toksyny obecne w pleśni mogą prowadzić nie tylko do zatrucia, ale i do rozwoju chorób autoimmunologicznych jak: alergia wziewna czy pokarmowa, astma. Mykotoksyny mogą także wpływać niekorzystnie na układ nerwowy, pokarmowy, czy wątrobę. A przy długotrwałym narażeniu na ich działanie, nawet do rozwoju chorób nowotworowych. 

Warto więc zapobiegać niż leczyć!

Poza wpływem na zdrowie, należy zaznaczyć że ozon nie maskuje zapachów, lecz je usuwa! Ogromna korzyść dla osób, którym bardzo zależy na neutralizowaniu wszelkich zapachów, wydobywających się podczas ich upraw.

W naszym sklepie znajdziesz ciche i wydajne ozonatory, które pozwolą cieszyć się zdrowymi i wolnymi od wszelkich woni uprawami. Kliknij tutaj, aby się z nimi zapoznać: ozonatory powietrza .

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium