Ziemia okrzemkowa - skuteczna metoda na insekty 2
Ziemia okrzemkowa - doskonała na insekty

Ziemia okrzemkowa - skuteczna metoda na insekty

Białe plamki na liściach to nic innego jak pozostałości po opryskach przeciw insektom. Na liściach znajduje się ziemia okrzemkowa. Jest to silny, w 100% naturalny i organiczny środek owadobójczy, który można stosować zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. W uprawach polowych ziemia ta jest bardzo skuteczna przeciwko ślimakom, gąsienicom i wszelkim innym owadom, które najczęściej występują w uprawach glebowych. Jest również skuteczna w zwalczaniu mączlików, mszyc, wciornastków i kleszczy. Nieco mniej skuteczna, ale również przydatna w zwalczaniu przędziorków i innych roztoczy. Może być stosowana profilaktycznie lub gdy ich populacja nie jest zaawansowana.

Drobinki ziemi są tak ostre, że przecinają pancerze instektów zabijając je. Drugim działaniem ziemi okrzemkowej jest doprowadzanie do odwodnienia owada, co również powoduje śmierć. Jeśli zauważysz insekty na swoich roślinach, opryskaj je co 3 dni, aż do uzyskania efektu. Spryskaj liście od dołu i od góry, dzięki czemu wyeliminujesz niechcianą plagę. Spryskaj również powierzchnię dookoła łodygi. 

Ten produkt nie służy do kontroli, tak jak bardzo dobry produkt organiczny Spruizit z firmy Neudorff. Ziemia okrzemkowa całkowicie eliminuje szkodniki. Ten środek owadobójczy jest związkiem mineralnym wydobywanym z suchych mórz i suchych lądów. Ziemia ta jest bardzo bogata w krzemionkę, a dzięki jej łatwemu zastosowaniu, będziecie Państwo mogli trzymać z dala od swoich upraw te uciążliwe szkodniki, które mogą wpłynąć negatywnie na końcowe zbiory. Ziemia ta jest całkowicie bezpieczna dla środowiska i człowieka, dla niektórych może być uciążliwa ponieważ zostawia białe plamy nie tylko na roślinach, ale również pokrywa powierzchnię dookoła nich. 

 

Zastosowanie:

Dolistnie: dodaj 10 g na litr i spryskaj tym produktem rośliny. Pamiętaj, aby skupić się na ciasnych obszarach lub miejscach, w których liście rośliny mogą być pofałdowane. Pamiętaj, aby pryskać także spód liści

Bezpośrednio na glebę: dodaj odpowiednią ilość preparatu posypując nim ziemię oraz co ważne nanieś ziemię okrzemkową na łodygę, w miejscu, w którym wyrasta ona z ziemi. Kiedy wciornastki schodzą na ziemię, aby się przepoczwarczać ziemia okrzemkowa zabije je, zanim będą miały szansę wspiąć się z powrotem na rośliny.

Możesz użyć ziemię okrzemkową ile razy chcesz, aby zabić szkodniki. Jest ona w 100% organiczna i nie zaszkodzi twoim uprawom.

 

Zaleca się zakładanie zwiększoną uwagę lub założenie maseczki podczas stosowania oprysku, ze względu na ostre drobinki, które mogą uszkadzać płuca! 

Komentarze do wpisu (2)

29 czerwca 2022

Cześć! Czy zastosowanie ziemi okrzemkowej zwalczy również larwy ziemiórki?

3 września 2022

Cześć. Niestety na ziemiórki nie działa tak skutecznie, jak na wciorniastki. Zwalczy larwy wciornastków i wciornastki na liściach. Warto nałożyć ziemię na łodygę, aby się nie mogły wdrapywać na roślinę ;P

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium