Hesi Growmix Soil 45L - podłoże

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 36,00 zł 36.00
ilość szt.
Zyskujesz 7 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Hesi
Kod produktu: EC8D-615E0

Opis

Hesi Growmix Soil 45L - podłoże 

Podłoże Hesi SOIL. Podłoże hodowlane GrowMix dla roślin o wyższym zapotrzebowaniu na składniki odżywcze.

Oprócz cech jakościowych gleby, takich jak stabilna, przewiewna struktura, zdolność magazynowania wody i buforowanie pH, największe znaczenie ma również trwałość podłoża do sadzenia. Hesi GrowMix zawiera mieszankę torfu białego i czarnego, próchnicę kory, glinę mineralną i nawóz. Torf jest produkowany w sposób zrównoważony, a wszystkie surowce pochodzą z regionu.

Podłoże ma optymalne lekko kwaśne pH około 5,8. Przewodność wynosi 1 mS / cm (25 ° C). Hesi GrowMix jest idealny w połączeniu z nawozem doglebowym Hesi i Boosterem.

Surowce:

  • Torf ma z natury dużą pojemność wodno-powietrzną i lekko kwaśne pH. Może zawierać wodę wielokrotnie większą niż jej ciężar własny.
  • Próchnica z kory jest dodawana w celu ożywienia gleby, która zawiera dużo tlenu i wody. Jest to kompostowana kora z drewna iglastego, która w wyniku fermentacji staje się próchnicą pobudzającą wzrost. Próchnica z kory ma bardzo dobre właściwości buforujące, zarówno pod względem pH, jak i zawartości soli i składników odżywczych. Zamiast perlitu, Hesi GrowMix zawiera naturalne minerały ilaste, które działają jako magazyn wody i działają jako wymieniacze jonowe.
  • Minerały ilaste składają się z ruchomych warstw krzemianów, pomiędzy którymi łatwo gromadzi się woda, składniki odżywcze, ale także cząsteczki kwasów, co gwarantuje stałą wartość pH w środowisku korzeni.
  • Hesi GrowMix jest wzbogacony nawozem NPK i pierwiastkami śladowymi. Rośliny o wysokim zapotrzebowaniu na składniki odżywcze są dzięki tej glebie  mają wystarczającą ilość nawozu przez co najmniej 2 tygodnie. Rośliny o niższych wymaganiach odżywczych będą korzystać jeszcze dłużej.

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl