Myco Terra Quimera - nawóz przeciwgrzybiczny

quimera plyn przeciwgrzybiczny do gleby.jpeg
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 48,00 zł 48.00
ilość szt.
Zyskujesz 9 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Myco Terra
Kod produktu: 9FB5-218AA

Opis

Myco terra Quimera - nawóz antygrzybiczny

Quimera - Ochrona przed grzybami

Jest to środek przeciwgrzybiczny oparty na wybranym szczepie bakterii (T78) Trichoderma harzianum.

Quimera rewitalizuje zubożałe gleby, zwiększając i chroniąc populację drobnoustrojów, ułatwiając ich aktywność w ryzosferze upraw.


Produkt ten wzmacnia korzenie poprzez selektywne wykorzystanie mikroorganizmów i grzybów mikoryzowych, które żyjąc w symbiozie z korzeniem dają roślinie dodatkową energię stymulując ją do szybszego wzrostu i obfitego kwitnienia.

Quimera działa bezpośrednio na ryzosferyczną florę mikrobiologiczną, gwarantując odpowiedni rozwój roślin w różnych ekstensywnych uprawach rolniczych, a także odżywia i regeneruje biologicznie zmęczone gleby.

Quimera stanowi idealną pożywkę dla mikroorganizmów zawartych w preparatach KRAKEN i PANDORA!

Zgodność: Generalnie nie zaleca się mieszania z innymi fungicydami.

Czy uprawiasz konopie w miejscu o dużej wilgotności ? Czy twoja roślina konopi jest bardzo wrażliwa na ataki grzybów ? Quimera od Mycoterra to idealne rozwiązanie. Środek przeciwgrzybiczy ze 100% organicznym preparatem, wspomaga wzrost aktywności mikrobiologicznej gleby, poprawiając odporność rośliny na ataki grzybów, gwarantuje również niestosowanie jakichkolwiek środków chemicznych, które mogą zmienić właściwości Twojej rośliny.

Mówiąc dokładniej, stosowanie Quimery ma szczególny sens w połączeniu z Krakenem i Pandorą, ponieważ mikroorganizmy dostarczające tych składników odżywczych idealnie nadają się do łączenia z tym nawozem.

Jedną z podstawowych ról lub korzyści oferowanych przez stosowanie Quimery jest wzbogacenie gleby, sprzyjające rozwojowi szerszego systemu korzeniowego, co z kolei przekłada się na szerszy rozwój wegetatywny, a tym samym osiąganie lepszych plonów.

Kompozycja Quimery

 • Modyfikator płynny na bazie Trichoderma Harzianum
 • 5 x 1011 CFU / litr roztworu

Jak używać Quimery?

 • Nałożyć 3 ml/l wody od drugiego tygodnia nawadniania. Mieszamy z wodą i podlewamy jedną roślinę. Czynność po

 

W celu maksymalizacji efektów ekologicznej uprawy roślin, polecamy łączyć produkty Myco Terra wraz z nawozami organicznymi.
Stosowanie nawozów mineralnych również nie stoi na przeszkodzie.

Składniki aktywne: w jaki sposób te składniki mogą przynieść korzyści moim uprawom?

Mikoryza (Kraken), kombinacje drobnoustrojów (Pandora) i pożyteczne grzyby (Quimera) zapobiegają chorobom korzeni, zwiększając tolerancję roślin na stresy środowiskowe (susza, zasolenie, zagęszczenie) i symbiozę między nimi, a glebą.

Składniki odżywcze i woda są niezbędnymi elementami do efektywnego wzrostu roślin. Większość podłoży uprawowych zawiera  torf, włókno kokosowe, perlit, wermikulit, korę i inne materiały ubogie w zawartość i różnorodność mikroorganizmów. Dodanie czynnych biologicznie składników( mikoryza i bakterie tlenowe) sprawi, że rośliny będą wcześniej i efektywniej korzystać z wody oraz ze składników odżywczych, które pomogą im osiągnąć optymalny plon jak również zwiększą jakość tychże plonów.

 

Mikoryza łączy się z korzeniami roślin, by:

 • zwiększyć całkowitą powierzchnię wchłaniania,
 • zwiększyć wykorzystanie nawozu i wody dla lepszej jakości,
 • zwiększyć ich wytrzymałość,
 • zmniejszyć stres środowiskowy. 

 

Kombinacje mikrobiologiczne rozpuszczą NPK zawarty w glebie, a Trichoderma chroni rośliny zmniejszając podatność na choroby korzeni u roślin (Fusarium, Pythium i Rhizoctonia) oraz hamują występowanie niektórych owadów, w tym komarów i wciornastków.

Jak widać, oba mikroorganizmy mają duży wpływ na jakość roślin, a co za tym idzie również na plon. Jednakże umieszczenie każdego organizmu w pojedynkę zapewni indywidualny korzystny wpływ na rośliny, natomiast połączenie ich sprawi, że uzyskamy lepsze, synergiczne działanie.

 

 • Aplikacja będzie wówczas wykonywana co 20 dni i będzie wynosić 2 ml/l.
 • Jeśli zaczynasz od sadzonek, zastosuj od początku 2 ml/l.
 • Ważne, Quimera nie może być łączona z innymi fungicydami.


Pamiętaj, że Quimera maksymalnie wyraża swoje właściwości, łącząc ją z Pandorą i Krakenem z Mycoterry

Dla Twojego wzrostu... zawsze najlepsze!

 

L (ciecz) Zawartość:

 • 75 ml - 25 roślin
 • 150 ml - 50 roślin
 • 300 ml - 100 roślin

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium