Produkt dnia
Green Planet Medi One 1L
Green Planet Medi One 1L

150,00 zł

Xtreme Gardening Mykos mikoryza w granulacie saszetki 100g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Xtreme Gardening
Kod produktu: B1D9-7178A_202

Opis

Xtreme Gardening Mykos mikoryza w granulacie saszetki 100g

 

Xtreme Gardening Mykos - mikoryza w granulkach
Mikoryza MYKOS® jest naturalnym i organicznym gatunkiem pożytecznych grzybów glebowych, które tworzą „podobną do gąbki” masę, która gromadzi i magazynuje składniki odżywcze i wodę, zwiększając ich przyswajanie. Ten pojedynczy gatunek arbuskularnych grzybów mikoryzowych zawiera tylko intraradices Rhizophagus, formalnie znany jako Glomus intraradices. MYKOS nie zawiera żadnych innych drobnoustrojów, takich jak trichoderma czy ektomikoryza.

MYKOS to pożyteczny mikrob glebowy, który wzmacnia struktury korzeniowe, tworząc symbiotyczną relację z rośliną żywicielską. Działając jako przedłużenie korzeni, Mykos zwiększa zdolność rośliny do bardziej efektywnego pozyskiwania składników odżywczych i wody w zamian za węglowodany. Może również zwiększyć plony i metabolity wtórne.

Zastosowanie
Zastosuj wokół strefy korzeniowej roślin. Stosuj co tydzień w fazie wegetatywnej i wczesnego kwitnienia.

MYKOS działa  na wszystkich rodzajach podłoży uprawowych i może być stosowany w połączeniu z nawozami syntetycznymi i naturalnymi. Świetne do warzyw, owoców, ziół i kwiatów.

Jest to szybko rosnący, pożyteczny grzyb, który zwiększa pobieranie składników odżywczych i wody, tworząc symbiotyczny związek z korzeniami rośliny. MYKOS jest potrzebny do rozkładu, cyklu i zatrzymywania składników odżywczych, a także do zapewnienia pierwszej linii obrony przed stresami środowiskowymi, patogenami i chorobami. MYKOS będzie się rozwijał i rósł, a wraz z nim korzenie i zapewnią lepszą wydajność i zrównoważony rozwój. Dzięki większemu i zdrowszemu systemowi korzeniowemu rośliny mają możliwość zwiększenia plonów i metabolitów wtórnych.

Produkt ten działa szybko i tworzy mocne korzenie. MYKOS to pojedyncze gatunki Endo mycorrhizal.

Dlaczego tylko endomikoryza ?
Ektomikoryza nie ma korzystnego wpływu na warzywa, owoce, kwiaty i zioła. MYKOS pomaga nowym nasadzeniom zmniejszyć szok związany z przesadzaniem, stymulując wzrost nowych korzeni. MYKOS tworzy strzępki, które zwiększają masę korzeni, co skutkuje większą absorpcją składników odżywczych i wilgoci. Sieć grzybów może transportować składniki odżywcze na duże odległości i dostarczać je bezpośrednio do komórki korzenia. Rośliny dostarczają MYKOSowi energii w postaci węglowodanów, które powstają podczas fotosyntezy. Poszczególne rośliny mogą łączyć się z innymi roślinami poprzez tę mikoryzową sieć, dzieląc się składnikami odżywczymi, cukrami i wodą, a także przyciągając więcej drobnoustrojów glebowych.

MYKOS chroni Twoje rośliny przed suszą i stresem cieplnym. A także powstrzymuje szkodliwe patogeny przed kontaktem z korzeniami. MYKOS może również poprawić strukturę gleby zarówno w glebie gliniastej, jak i piaszczystej. MYKOS pomaga również rozkładać związki organiczne i przekształcać je w pokarm roślinny dostępny dla roślin.

Aplikacja:
Dodaj do dołka, bezpośrednio wokół korzeni roślin. Mykos musi wejść w kontakt z korzeniami. Ustaw roślinę i zasyp. Pamiętaj o podlewaniu.

 

Kontenery:

Pojemnik 4L - 12L - 1 - 2 łyżki
Pojemnik 19L - 25L - 4 - 6 łyżek
Pojemnik 40L - 80L - 1/2 szklanki
Pojemnik 100L - 200L - 1 szklanka
Pojemnik 400L - 2 kubki
 

Kostki z wełny mineralnej:

1. Za pomocą małego kołka lub widelca przebij kilka otworów o średnicy 1/4 - 1/2 cala w dnie dołka na rośliny.
2. Dodaj 1-2 łyżeczki do dołka, bezpośrednio pod korzenie rośliny.
3. Włóż roślinę, pamiętaj o podlewaniu.
 

W stołach naziemnych i podniesionych:

1 - 2 łyżki na roślinę wokół każdego dołka lub bezpośrednio do korzeni.
 

Siew nasion

1 łyżka na stopę
1/2 łyżeczki na komórkę/wtyczkę
 

 

Ekstremalne wyniki:

  • Woda z herbatą Tea BrewAzos i Mycos. Podwój dawki i wymieszaj z górną warstwą gleby otaczającej otwór na roślinę.

 

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium