Jak i dlaczego przepłukiwać rośliny konopi? 0
Jak i dlaczego przepłukiwać rośliny konopi?

 

Nadmiar substancji odżywczych w medium, a co za tym idzie, także w roślinie może pozostawiać metaliczny, często gorzki smak. Jeśli przed zbieraniem plonu przeprowadzi się płukanie, to proces ten usunie nadwyżkę odżywki, nadając tym samym delikatnego smaku i aromatu. Flushing jest konieczny w szczególności w przypadku stosowania twardej wody,

Często zmniejszenie ilości substancji odżywczych w roślinach przyspiesza końcową fazę wzrostu (mowa szczególnie o roślinach z krótkim cyklem wzrostu tzw. automatach).

W ostatnich tygodniach kwitnienia rośliny przechodzą przez końcowy proces i przestają pobierać duże ilości pożywki. Zastępując nawozy czystą wodą w tym końcowym stadium, ułatwiamy roślinom końcowy proces puchnięcia poprzez pobieranie wody i zwracanie substancji odżywczych.

Warto wspomnieć o tym, że flushing świetnie rozwiązuje również problemy związane z nieprawidłowym odżywianiem. Płukanie roślin przez dobę, a następnie wprowadzenie świeżej pożywki do systemu, pomoże roślinom samodzielnie pozbyć się niepożądanych składników.

Jeśli nie posiada się dostępu do miękkiej, czystej wody lub chce się mieć pewność, że przepłukiwanie będzie skuteczne w 100% warto zastosować preparat do płukania. Oferuje go kilku znanych producentów, poniżej załączamy odnośniki do tych produktów.

AtaClean od Atami

Canna Flush od Canny

Flora Kleen od GHE

Zapraszamy do naszego sklepu oraz na nasz czat, gdzie doradzamy odnośnie zakupów.

Klienci szukali również: jak przyspieszyć kwitnienie marihuany

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium