Przędziorek czerwony objawy i zwalczanie 0
Przędziorek czerwony objawy i zwalczanie

Przędziorek czerwony objawy i zwalczanie

To, co jest znane w świecie konopi i ogólnie w ogrodnictwie jako plaga przędziorków, to atak czerwonych małych pająków, które mają rozmiar około 0,5 milimetra i są naprawdę trudne do zauważenia gołym okiem. Zwykle osiedlają się w tylnej części liści (spód). Niełatwo je zauważyć na pierwszy rzut oka, dlatego pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie zauważymy, są objawy.

czytaj całość »
Preparat na przędziorki 0
Preparat na przędziorki

Preparat na przędziorki Spidermite Control SMC 100ml

Przędziorki to małe owady, które często infestują nasze rośliny. Aby walczyć z przędziorkami, pierwszym krokiem jest upewnienie się, że rośliny są regularnie nawadniane i odżywiane. Przędziorki są bardziej skłonne do infestowania suchych i zaniedbanych roślin. Ponadto, jeśli przędziorki zostaną zauważone, należy je usunąć za pomocą szczotki lub innych narzędzi, takich jak szczotka do odkurzacza.  Jeśli te metody zawiodą, można użyć środków chemicznych takich jak preparat na przędziorki Spidermite Control SMC 100ml

czytaj całość »
Oświetlenie dla roślin 0
Oświetlenie

Oświetlenie dla roślin marihuany medycznej  jest bardzo ważnym elementem jej uprawy. Odpowiednie oświetlenie jest kluczem do osiągnięcia wysokiej jakości plonu. Oświetlenie marihuany najlepiej jest podzielić na dwa rodzaje – naturalne i sztuczne. Naturalne światło słoneczne jest najlepszą opcją, ale w niektórych przypadkach może to być trudne lub niemożliwe. Dlatego wiele osób korzysta z sztucznych źródeł światła, takich jak LED, żarówki, czy reflektory. Oświetlenie marihuany powinno być dopasowane do odmiany, którą się uprawia. Na przykład, niektóre odmiany wymagają więcej światła niż inne. Ważne jest, aby zapewnić odpowiednią ilość światła, w odpowiednich porach dnia, aby umożliwić roślinom wzrost i rozwój.

czytaj całość »
Zestaw oświetleniowy HPS 600W do uprawy roślin. 0
Zestaw oświetleniowy HPS 600W do uprawy roślin.

Obowiązkiem każdego, kto tylko zajmuje się domowymi uprawami jest zadbanie o odpowiednie naświetlenie swoich roślin. Bez tego nie ma mowy o zdrowych plonach. O ich obfitości już nawet nie będziemy wspominać. Bez zapewnienia dobrego światła, Twoja roślina zwyczajnie nie obdaruje Cię satysfakcjonującym zbiorem, wyglądem i jakością. Tego nie chcesz prawda?

czytaj całość »
Lampa led Grow The Jungle nowa jakość światła 0
Lampa led Grow The Jungle nowa jakość światła

Wyobraź sobie, że możesz przenieść swoją ogrodniczą pasję na zupełnie inny poziom. Na poziom, który jeszcze kilka lat temu nie śnił się nawet najbardziej wytrawnym growerom. 

Poziom ten możesz osiągnąć dzięki odpowiedniemu naświetleniu swoich upraw. Co oczywiście nie jest dla nikogo niespodzianką. Twoje rośliny pragną i potrzebują wręcz, odpowiedniego naświetlania w ciągu doby. Bez zapewnienie im optymalnych warunków świetlnych, możesz zapomnieć o soczystych zbiorach.

 

czytaj całość »
Mierniki i pomiar pH dla zdrowej uprawy roślin 0
Mierniki pH dla zdrowej uprawy roślin

Mierniki i pomiar pH dla zdrowej uprawy roślin

W warunkach domowej uprawy roślin, nic nie jest kwestią tylko przypadku. Na końcowy sukces, w postaci owocnych zbiorów składa się szereg różnorodnych czynników. W tym szczegółowe monitorowanie parametrów gleby, w której rozwija się system korzeniowy naszej rośliny. W tym celu służą mierniki pH, które pozwalają w porę zareagować, jeśli cokolwiek z tym parametrem dzieje się nie tak.

czytaj całość »
Filtry węglowe wentylacyjne a skuteczna filtracja powietrza. 0
Filtry węglowe wentylacyjne a skuteczna filtracja powietrza.

Filtry węglowe wentylacyjne a skuteczna filtracja powietrza.

Uwielbiasz specyficzny zapach, który wydobywa się z Twoich upraw, ale niestety musisz się ukrywać ze swoimi upodobaniami przez sąsiadami? Rozumiemy Twój ból. I przychodzimy z rozwiązaniem, które pozwoli trzymać terpenowe nuty w ryzach i nie przysporzyć niechcianych konfliktów z bliskim sąsiedztwem.

Filtry węglowe, bo o nich mowa to sprzymierzeniec każdego ogrodnika, któremu zależy na tym aby podczas jego upraw maksymalnie zniwelować wydobywający się z nich, charakterystyczny aromat.

czytaj całość »
Ozonowanie powietrza a zdrowe i silne rośliny 0
Ozonowanie powietrza a zdrowe i silne rośliny

Ozonowanie powietrza a zdrowe i silne rośliny 

Wyobraź sobie, że możesz w łatwy i szybki sposób, skutecznie zapobiegać rozwojowi grzybów, pleśni, wirusów czy bakterii na pielęgnowanych przez Ciebie roślinach.

Możesz również uchronić je przed atakiem roztoczy i innych drobnoustrojów. Ponadto usuniesz wszelkie zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego. A jakby tego było mało, zmniejszysz poziom ewentualnych pestycydów i azotanów w owocach Twojej uprawy.

Brzmi zachęcająco prawda?

czytaj całość »
Ziemia okrzemkowa - skuteczna metoda na insekty 2
Ziemia okrzemkowa - doskonała na insekty

Białe plamki na liściach to nic innego, jak pozostałości po opryskach przeciw insektom. Na liściach znajduje się ziemia okrzemkowa. Jest to silny, w 100% naturalny i organiczny środek owadobójczy, który można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. W uprawach polowych ziemia ta jest bardzo skuteczna przeciwko ślimakom, gąsienicom i wszelkim innym owadom, które najczęściej występują w uprawach glebowych. Jest również bardzo skuteczna w zwalczaniu mączlików, mszyc, wciornastków i kleszczy. Nieco mniej skuteczna, ale również przydatna w zwalczaniu przędziorków i innych roztoczy. Może być stosowana profilaktycznie lub gdy ich populacja nie jest zaawansowana.www.breedbros.com

czytaj całość »
Jak wykiełkować nasiona? 0
Jak wykiełkować nasiona?

Breeders for Growers

 

Podczas produkcji nasion skupiamy naszą uwagę między innymi na tym, aby posiadały one grubą powłokę, dzięki temu można je dłużej przechowywać i są one odporne na uszkodzenia, choroby oraz zmiany klimatu otoczenia. Czasem, szczególnie u początkujących plantatorów, którzy wybiorą trudną metodę germinacji, może ona mieć wpływ na ilość wykiełkowanych nasion. Zapewniamy was, że każda partia wyprodukowanych przez nas nasion jest przed wprowadzeniem do sprzedaży testowana, także pod tym kątem. Tym samym jesteśmy pewni, że nasze ziarno zachowuje przynajmniej 90% skuteczność kiełkowania. Jeżeli wynik jest niższy nie wystawiamy ich do sprzedaży.

 

czytaj całość »
Uprawa metodą Żywej Gleby (Living Soil) - przygotowanie podłoża 0
Uprawa Live Soil - przygotowanie podłoża

Jak przygotować podłoże do uprawy Living Soil? 

Uprawa Living Soil (Live Soil, Super Soil) to organiczna metoda uprawy roślin, w której wykorzystujemy mikroorganizmy tworzące życie w glebie i produkujące niezbędne makro i mikroelementy potrzebne do wzrostu roślin. Jeżeli opanujemy tę metodę będziemy mogli w prosty sposób doprowadzić nasze rośliny do końca cyklu uprawowego bez problemów z niedoborem lub nadmiarem składników odżywczych. Uprawa Living Soil to przede wszystkim prostota, która objawia się tym, że natura reguluje życie w glebie, a także kontroluje wzrost rośliny i odpowiada za prawidłowe kwitnienie.

 

czytaj całość »
Składniki potrzebne do uprawy organicznej metodą Living Soil 0
Super Soil - składniki potrzebne do uprawy organicznej

Nakarm swoją glebę

Kluczem do dobrej mieszanki do przygotowania kompostowej herbaty do produkcji Super Soil jest wybór najlepszych surowców.

Poniżej przedstawiamy listę składników i właściwości agronomicznych każdego z nich, aby pomóc Ci zrozumieć, czego potrzebuje Twoja gleba i rośliny. Z wiedzy, którą zdobywamy praktyką, naszą największą rekomendacją jest cierpliwość i obserwacja.

czytaj całość »
Nawozy Grotek - profesjonalne preparaty do roślin 0
Nawozy Grotek - profesjonalne preparaty do roślin

Nawozy Grotek - profesjonalne preparaty do roślin

Grotek to firma produkująca najwyższej jakości nawozy już od 1998 roku. Jest to kanadyjski producent, który dostarcza swoje produkty do 17 państw na całym świecie. Sprawdzone receptury legendarnych nawozów Grotek są bezcenne, wielu plantatorów nie wyobraża sobie nawożenia innymi produktami.

czytaj całość »
Nowe systemy hydroponiczne Growstream od GHE! 0
Nowe systemy hydroponiczne Growstream od GHE!

Najbardziej wydajny, najbardziej wydajny i najbardziej elastyczny dostępny system hydroponiczny.

Oparty na tej samej technologii, co nasz system Aeroflo i wyposażony w szereg ulepszeń, które sprawiają, że system jest bardziej przyjazny dla użytkownika bez uszczerbku dla jakości, jest to prawdopodobnie najbardziej wydajny system hydrodynamiczny na rynku. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium