Szukając informacji na temat tego, jakie lampy do uprawy roślin sprawdzą się najlepiej, bez trudu można trafić na głosy świadczące o tym, aby postawić na oświetlenie LED. Produkty tego rodzaju zyskują niezwykłą popularność ze względu na swoją wielofunkcyjność, a także oszczędność w zakresie zużycia energii elektrycznej. W tym artykule przygotowaliśmy specjalne zestawienie, jakie lampy ledowe do hodowli roślin sprawdzą się najlepiej. Omówimy też najpopularniejsze rozwiązania i przedstawimy naszą opinię na ich temat. Zaczynajmy!

Oświetlenie LED

  • nowość
Bilberry Lampa LED Mini 160W Dual Bilberry Lampa LED Mini 160W Dual
Producent: Bilberry
Cena:

1 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bilberry Lampa LED Standard 340W Dual Bilberry Lampa LED Standard 340W Dual
Producent: Bilberry
Cena:

2 899,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Indoor Panel Grow Light LED 45W Indoor Panel Grow Light LED 45W
Producent: CIS
Cena:

229,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Lampa Led Migro Aray 1 do sadzonek i klonów 60W ukorzenianie klonowanie Lampa Led Migro Aray 1 do sadzonek i klonów 60W ukorzenianie klonowanie
Producent: Migro
Cena:

449,00 zł

Cena regularna: 450,00 zł

Najniższa cena: 489,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Lampa Led Migro Aray 2 Full Spectrum 125W  growbox roślin Lampa Led Migro Aray 2 Full Spectrum 125W growbox roślin
Producent: Migro
Cena:

709,00 zł

Cena regularna: 710,00 zł

Najniższa cena: 799,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Lampy led do uprawy roślin – czy najpopularniejsze rozwiązania zawsze są najlepsze?

W kwestii lamp przeznaczonych do hodowli roślin bardzo często przewijają się opinie, aby postawić na oświetlenie typu HPS lub CFL. Lampy tego rodzaju są sprawdzonym rozwiązaniem, które w ciągu ostatnich lat było wykorzystywane przez miłośników upraw indoor. Czy w takim razie nadal warto inwestować w tego rodzaju opcje? Wszystko tak naprawdę jest uwarunkowane indywidualnymi potrzebami konkretnej osoby. HPS, czyli lampy sodowe do uprawy roślin, generują światło bardzo dobrej jakości, jednak ich wadą jest konieczność inwestycji w dodatkowe elementy wyposażenia. Oświetlenie tego rodzaju wymaga specjalnego zasilacza, a także wentylacji. Lamy generują dużo ciepła i zużywają niemałe ilości energii. Alternatywą mogą okazać się żarówki CFL. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że produkt tego rodzaju emituje zdecydowanie słabsze oświetlenie niż lampy sodowe do roślin. Są jednak znacznie tańsze, co czyni je niezwykle popularnym wyborem. Ich przewagą jest również fakt, że nie wymagają dodatkowego zasilacza i wentylacji, co wpływa na redukcję kosztów. Bez wątpienia, te dwa najpopularniejsze rozwiązania mają swoje wady, przez co stopniowo są wypierane z rynku przez lampy ledowe do roślin.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED do uprawy roślin?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co wyróżnia lampy ledowe do roślin i dlaczego zyskują one coraz większą popularność. Lista korzyści płynąca z tego wyboru jest naprawdę długa. W pierwszej kolejności należy podkreślić to, że lampy ledowe do roślin są niezwykle oszczędne i potrafią ograniczyć zużycie prądu w stosunku do tradycyjnych rozwiązań nawet o 70%. Nie generują dodatkowego ciepła, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zastosowanie wentylacji czy też specjalnego rodzaju zasilania. Ponadto dostępne są w wielu różnych wariantach, np. w postaci taśm, listw , paneli, żarówek, lamp itp. Zastanawiając się nad tym, czy zainwestować w lampy ledowe do roślin, należy wziąć pod uwagę również ich żywotność. Tradycyjne rozwiązania takie jak HPS i CFL zgodnie z rekomendacjami producentów pozwalają na pracę przez ok. 10 tys. godzin. W przypadku oświetlenia LED do uprawy roślin ten czas może wydłużyć się nawet 10-krotnie! Jedynym minusem zastosowania oświetlenia LED jest fakt, że produkt jest nieco droższy niż klasyczne opcje. Jest to natomiast inwestycja, która zwróci się z czasem ze względu na żywotność i oszczędność lamp tego rodzaju.

Jakie lampy ledowe do hodowli roślin sprawdzą się najlepiej?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, na jakim etapie hodowli znajduje się roślina. Potrzeby względem oświetlenia mogą wynikać również z konkretnego gatunku. Warto więc zweryfikować niektóre aspekty jeszcze przed podjęciem konkretnej decyzji zakupowej. Istotne jest jednak to, że niektóre rozwiązania, takie jak oświetlenie LED do uprawy roślin, będą stanowiły niezwykle uniwersalną opcję. Dzięki zastosowaniu sprzętu z tej kategorii można w łatwy sposób regulować wiele parametrów związanych z tym, w jakiej fazie rozwoju obecnie znajduje się sadzonka. To sprawia, że lampa ledowa do roślin jest produktem praktycznym. Jeśli interesują Cię konkretne parametry i modele, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Oświetlenie LED do uprawy roślin charakteryzuje się najwyższą jakością i bez wątpienia sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej wymagających gatunków. Ogromnym atutem wynikającym z zastosowania tego rozwiązania będzie również niezwykła oszczędność. Lampa ledowa do roślin wpłynie na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej, co jest jej dużą zaletą.

Jak prawidłowo ustawić lampy led do doświetlenia roślin?

Inwestycja w lampy do podświetlenia roślin nie rozwiązuje wszystkich kwestii dotyczących hodowli indoor. Należy również pamiętać o właściwym ustawieniu parametrów i pielęgnacji. Jeśli chodzi o lampy ledowe do uprawy roślin, to powinny znajdować się one w odpowiedniej odległości od sadzonki, działać z właściwym natężeniem, a także konkretną barwą. Utrzymanie odpowiednich wskaźników należy dopasować do konkretnego gatunku. Dzięki temu jakość hodowli będzie utrzymana na wysokim poziomie. Lampy do podświetlania roślin w wariancie ledowym cieszą się dużą popularnością, ponieważ nie pochłaniają zbyt wiele energii, a dodatkowo można je w łatwy sposób dostosować do obecnych potrzeb. Dzięki temu rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i uniwersalne. Jeśli więc interesują Cię lampy ledowe do uprawy roślin, to koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą naszego sklepu.

Lampy LED do hodowli roślin – opinie

Analizując to, jakie lampy do podświetlenia roślin sprawdzą się najlepiej, można trafić na wiele sprzecznych informacji. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań bez wątpienia polecą lampy HPS lub CFL. Należy jednak pamiętać o tym, że oświetlenie tego rodzaju ma pewne wady i zużywa sporo energii. Współczesne lampy LED do hodowli roślin, w naszej opinii, będą fantastyczną alternatywą, która zapewnia bardzo dobrą jakość światła przy oszczędności kosztów nawet na poziomie 70%. Lista korzyści płynąca z zastosowania rekomendowanego przez nas produktu jest o wiele dłuższa. Ledowe lampy do oświetlania roślin są w stanie wspierać rozwój sadzonek nawet przez 100 tys. godzin. Jest to praktycznie 10 razy dłużej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, czy lampy LED do hodowli roślin będą słusznym wyborem, to w naszej opinii jest to w 100% właściwa decyzja. Serdecznie więc zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z pełną ofertą oświetlenia ledowego do hodowli roślin w naszym sklepie.

Czy oświetlenie LED do uprawy roślin będzie słusznym wyborem? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł – sprawdź!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium