Jak należy prawidłowo suszyć konopie? 1
Jak należy prawidłowo suszyć konopie?

Dobrze przeprowadzony proces suszenia i utwardzania jest decydującym krokiem w produkcji wysokiej jakości marihuany. Podczas tego procesu można stracić, zachować lub spotęgować zapach, smak, jak i siłę działania kannabinoidów. To dość czasochłonny proces, lecz powinno się wykonywać go w odpowiedni sposób, jeśli chce się otrzymać susz na najwyższym poziomie.

Jak należy prawidłowo suszyć konopie? Podczas suszenia zawartość wody w kwiatach powinna zmniejszyć się z 75% do 10-15%. Zazwyczaj zajmuje to około 10-14 dni. Najpopularniejsza metodą jest obcięcie gałęzi z pąkami, przycięcie liści, a następnie zawieszenie gałęzi do góry nogami w zaciemnionym pomieszczeniu lub szafce. Należy zwrócić uwagę na to, aby gałęzie nie stykały się ze sobą, aby uniknąć nierównomiernego suszenia oraz pleśni. Najwięcej wilgoci należy pozbyć się w ciągu pierwszych 3 dni. Po trzech dniach proces suszenia powinien zostać spowolniony. Gdy chcesz suszyć świeżo ścięte konopie we właściwy sposób, potrzebne jest spełnienie kilku wymogów: Temperatura – w pierwszych 3 dniach najlepsza temperatura to około 20 stopni Celsjusza. Potem należy zmniejszyć temperaturę do 17-18 stopni. Wilgotność – w ciągu pierwszych 3 dni wilgotność powinna oscylować w okolicy 50%. Następnie powinna wzrosnąć do 60%, aby spowolnić proces.

Cyrkulacja powietrza – odpowiedni obieg powietrza jest bardzo ważny. Zaleca się używanie wentylatorów mieszających, które jednocześnie pozwolą zachować/uzyskać odpowiednią temperaturę i wilgotność. Bardzo ważne jest, aby nie kierować wentylatora bezpośrednio na suszone konopie, gdyż spowoduje to nierównomierne wysuszenie gałęzi. Ciemność – w pomieszczeniu w którym suszymy powinno być ciemno. Światło obniża poziom THC naszych plonów podczas suszenia! Wskazówka: Gdy gałęzie są odpowiednio wysuszone to łodyga łatwo łamie się, lecz gdy jedynie zgina się to znaczy, że proces należy wydłużyć. Bardzo ważne jest, aby nie suszyć konopi w zbyt szybkim tempie, gdyż podczas tego procesu nie tylko wilgoć, ale także chlorofil i inne pigmenty odparowują z rośliny. Jeśli proces będzie zbyt krótki to substancje te pozostaną w produkcie końcowym. Konopie zawierające dużą ilość chlorofilu mają gorzki, „roślinny” smak i zapach. Warto zaznaczyć, że podczas suszenia konopie pachną wyjątkowo mocno (w szczególności w pierwszych 3 dniach), a zatem należy przyzwyczaić/przygotować się do intensywnego zapachu.

Curing wysuszonych kwiatów Gdy kwiaty są odpowiednio wysuszone, nadchodzi czas, aby umieścić je w odpowiednim miejscu, gdzie mogą być przechowywane. Jednym z najlepszych rozwiązań jest szklany słoik. Proces curingu (utwardzenia) powinien trwać od 2 tygodni do 2 miesięcy. Są koneserzy, którzy palą jedynie taki susz z konopi, który leżakuje przez co najmniej rok. Susz należy umieścić luzem w słoiku, którego nie wolno zapychać (można wypełnić około 2/3 słoika). Słój należy umieścić w ciemnym miejscu. W pierwszych 2 tygodniach ważne jest, aby co najmniej raz dziennie otwierać słoik w celu wymiany powietrza, jak i sprawdzenia tego, czy na kwiatach nie tworzy się pleśń. Po upływie 2 tygodni słoik może być sprawdzany jedynie 1-2 razy w tygodniu. Suszenie konopi jest niczym starzenie się wyśmienitego wina. Potrzeba czasu, aby rozwinąć intensywność smaku, zapachu, jak i mocy. Poświęć czas na ten proces, a na pewno nie będziesz żałować!

Źródło: DinafemBlog

Komentarze do wpisu (1)

11 sierpnia 2022

Dzięki za dobrą opinię i bardzo słuszną xx

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium