Nawozy firmy Plagron dawkowanie oraz opis działania 0
Nawozy firmy Plagron - dawkowanie , opis działania

Nawozy firmy plagron dawkowanie

 

Nawozy bazowe to podstawa, którą należy stosować podczas całego okresu wzrostu, jak i kwitnienia. Istnieją dwa rodzaje preparatów bazowych:

  • podział na wzrost i kwitnienie (np. Terra Grow i Terra Bloom)
  • nawóz dwuczęściowy A/B (np. Coco A/B)

 

Poniżej prezentujemy podstawowe preparaty marki Plagron:

Plagron Alga Grow

Alga-grow to płynny nawóz organiczny, który stosuje się w fazie wzrostu rośliny. Podstawowym składnikiem preparatu są łatwo wchłaniane algi morskie które zapewniają roślinie zdrowy, miarowy wzrost i lepszy rozwój korzeni, fosfor pomaga tworzeniu systemu korzeniowego a potas rozprowadzeniu substancji odżywczych po całej roślinie. Alga-grow jest przeznaczony dla roślin hodowanych organicznie, w ziemi i na włóknach kokosowych. Rozcieńczony preparat Alga-Grow zachowuje swoje właściwości przez 24 godziny od momentu przygotowania.

Dawkowanie: 2ml na 1l wody.

 


 

 

Plagron Alga Bloom

Alga-Bloom to płynny nawóz organiczny, który stosuje się w okresie kwitnienia. Podstawowym składnikiem preparatu są łatwo wchłaniane algi morskie dzięki czemu rośliny są zdrowe silne i obficie kwitną, azot w nawozie zapewnia optymalny wzrost, fosfor pomaga tworzeniu systemu korzeniowego a potas rozprowadzeniu substancji odżywczych po całej roślinie. Alga-bloom jest przeznaczony dla roślin hodowanych organicznie, w ziemi i na włóknach kokosowych.

Dawkowanie: 4ml na 1litr wody.

 


 

 

Plagron Terra Grow

To bazowy preparat biologiczno-mineralny. Koncentrat do stosowania podczas fazy wzrostu rośliny. Opracowany na podstawie wieloletniego doświadczenia firmy Plagron w produkcji różnego rodzaju kompostów przeznaczonych przede wszystkim dla roślin doniczkowych.

Dawkowanie: 5ml na 1l wody.

 


 

 

Plagron Terra Bloom

Podstawowy nawóz biologiczno-mineralny. Przeznaczony jest do fazy kwitnienia. Terra Bloom pomaga zachować naturalną równowagę składników odżywczych podłoża i pobudza rośliny do obfitego kwitnienia. Terra Bloom można stosować na wielu rodzajach kompostu.

Dawkowanie: 5ml na 1l wody.


 

 

Plagron Hydro A / B

To 2-częściowy bazowy nawóz do systemów hydroponicznych oraz aeroponicznych. Jest on odpowiedni dla obu faz, a zatem stosuje się go zarówno przy wzroście, jak i przy okresie kwitnienia. Odżywka jest odpowiednia do każdego rodzaju podłoża obojętnego.

UWAGA: Stosunek Hydro A do Hydro B 1:2!

Dawkowanie:

Hydro A: 0,5-0,8ml na 1l wody.

Hydro B: 1-1,6ml na 1l wody.


 

 

Plagron Coco A / B

To biomineralny bazowy nawóz niezbędny przy wzroście i podczas kwitnienia. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów podłoża kokosowego.

Dawkowanie:

  • Coco A: 2-4ml na 1l wody
  • Coco B: 2-4ml na 1l wody

 


 

 

Nawozy na start/na fazę wzrostu:

Seed Booster 10ml

Preparat, który potrafi przyspieszyć kiełkowanie nawet o 40% poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii enzymów. Nawet starsze nasiona kiełkują łatwiej i szybciej. Zapewnia bezpieczne kiełkowanie i prawidłowy rozwój korzenia. Należy użyć roztworu, aby zwilżyć nasiona.

Dawkowanie: 7 kropli na 1l wody.


 

 

Plagron Power Roots

Power Roots to organiczny preparat pobudzający rozwój korzeni. Można stosować go bezpośrednio po pojawieniu się pierwszych korzeni. Stymulator można stosować także w celu wyleczenia chorego układu korzeniowego. Należy stosować go w fazie wzrostu, a także w pierwszych 2 tygodniach fazy kwitnienia.

Dawkowanie: 1ml na 1l wody.


 

Plagron Pure Zyme

Pure Zyme to organiczny preparat podnoszący jakość gleby w ciągu pierwszych pięciu tygodni cyklu wzrostu rośliny. Enzymy przyspieszają rozkład martwych części roślin, co uwalnia dużą ilość składników odżywczych i pobudza mikroorganizmy żyjące w ziemi. Witaminy zawarte w preparacie zapewniają że roślina jest zdrowa chroniąc ją także przed chorobami, którymi roślina może zarazić się poprzez podłoże.

Dawkowanie: 1ml na 1l wody.


 

 

Plagron Vita Start

Spray witaminowy przeznaczony dla sadzonek, szczepek i roślin macierzystych. Umożliwia m.in. szybszy podział komórek, co zwiększa liczbę szczepek z rośliny matecznej. Vita Start należy stosować raz w tygodniu.

Dawkowanie: 1ml na 1l wody (do oprysku)


 

Plagron Vita Race

Biologiczny spray witaminowy na potrzeby zarówno fazy wzrostu, jak i kwitnienia. Dolistny stymulator działa podczas fazy wzrostu oraz pierwszych trzech tygodni kwitnienia. Dostarcza roślinom niezbędnych aminokwasów, naturalnych minerałów oraz hormonów, dzięki czemu rośliny są lepiej przygotowane do kwitnienia. Zwiększa również odporność.

Dawkowanie: 5ml na 1l wody (do oprysku)


 

 

Plagron Start Up

Kompletny nawóz, który można stosować przez cały okres wegetatywny (kombinacja stymulatora korzeniowego, naturalnych hormonów wzrostowych i substancji odżywczych). Pomaga w wytworzeniu silnego systemu korzeniowego z większą ilością korzeni włoskowatych (co zapewnia lepszą dostępność substancji odżywczych). Można stosować przez cały okres wzrostu.

Dawkowanie: 7ml na 1l wody.

 


 

 

Plagron Fish Force

Fish Force to organiczny nawóz o wysokim stężeniu azotu. Jest bogaty w aminokwasy, witaminy, żelazo, jod oraz wapń. Stosuje się go przez cały okres wzrostu rośliny.

Dawkowanie: 10ml Fish Force na 1l wody. Maksymalnie raz w tygodniu w fazie wzrostu.


 

 

Nawozy na fazę kwitnienia:

Plagron PK 13-14

Jest to nawóz mineralny, który zapewnia roślinom dodatkowy fosfor i potas, czyli pierwiastki potrzebne w fazie kwitnienia. Powoduje to, że kwiaty są bardziej zwarte i cięższe.

Dawkowanie: 2ml na 1l wody.


 

Plagron Green Sensation

To flagowy booster firmy Plagron. Stymuluje kwitnienie, a co ważne eliminuje potrzebę stosowania wszystkich innych suplementów stymulujących kwitnienie (PK 13-14, enzymy i inne). Złożony skład preparatu zapewnia roślinom wszystkie składniki odżywcze potrzebne im do wytwarzania kwiatów i owoców. Green Sensation bezpośrednio wspomaga wytwarzanie cukru, dzięki któremu wzrasta ilość aktywnych składników, a komórki rośliny są jędrniejsze.

Dawkowanie: 1ml na 1l wody.

 Zapraszamy do naszej oferty. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy także na czat na naszej stronie.

 

Klienci szukali również: plagron, plagron terra grow, nawozy plagron

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium