Rozdzielenie łodygi - skuteczna metoda na większy plon 0
Rodzielenie łodygi - skuteczna metoda na większy plon

Istnieje metoda zwiększająca plon, o której nie wszyscy wiedzą – rozdzielenie łodygi. Rozwiązanie pomaga roślinie tworzyć cięższe i bardziej żywiczne topy. Jak sama nazwa świadczy, technika bazuje na rozdzieleniu/rozcięciu łodygi w dolnej części rośliny. Metoda została opracowana w Chinach i południowo-wschodniej Azji.

Aby zastosować prawidłowo ową technikę, zacznij od związania łodygi bezpośrednio u podstawy, tuż nad ziemią. Zawiąż drugą opaskę kilka centymetrów wyżej. Użyj bardzo ostrego noża, aby przeciąć łodygę od górnej do dolnej opaski. Powinno być to jedno pionowe cięcie o długości kilku centymetrów. Nóż powinien pozostał w łodydze do czasu, aż zastąpisz go ołówkiem, patykiem lub innym obiektem, który sprawi, że dwie części rozciętej łodygi nie będą się stykać. Wyjmij nóż częściowo i obróć go, aby pozostawić ołówkowi/patykowi wystarczająco dużo miejsca. Opaski należy pozostawić na miejscu, aby rozcięcie nie powiększało się.

Rozdzielenie łodygi to technika, która jest dość trudna do opanowania. Pamiętaj, aby wypróbować ją najpierw na jednej roślinie w sezonie wegetatywnym. Technikę należy stosować około tygodnia przez zbiorem.

Podział łodygi ma na celu zakłócenie przepływu składników odżywczych i wody u podstawy łodygi. Z tego powodu roślina zacznie wytwarzać więcej trichomów, a co za tym idzie, więcej THC. Trichomy odpowiedzialne są za tworzenie cięższych, bardziej żywicznych kwiatów.

 Źródło: ILOVEMARIJUANA

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium