Rozwiewamy wątpliwości dotyczące tabletek CO2 0
Rozwiewamy wątpliwości dotyczące tabletek CO2

 

Czy rośliny wchłaniają CO2 korzeniami?

No Mercy: "Oczywiście. Wystarczy zbadać podłoże podczas ciemności i znajdziecie w nim dwutlenek węgla, który rośliny wydzielają gdy zostaje zatrzymana fotosynteza. Dokonajcie pomiaru ponownie po włączeniu oświetlenia na około godzinę, tj. wtedy gdy rośliny fotosyntetyzują i okaże się, że wydalony CO2 zniknął.  Aż do teraz nikomu nie udało się znaleźć poprawnego wytłumaczenia faktu wchłaniania CO2 przez korzenie. Wytwórcy podstawowych tabletek wykorzystywanych w stawach uważają, że, ze względu na specyficzny skład i sposób działania, rośliny wchłaniają CO2 wraz z wodą. Nawet do tej pory spotykamy się z poważnymi wątpliwościami na temat produktu, który broni się sam. Wyniki są ewidentne - zwiększenie szybkości wzrostu o 30% nie jest specjalnym problemem."

Z tym pakietem tabletek CO2 otrzymasz rewolucyjnie nowy i bardzo skuteczny produkt przeznaczony do uprawy roślin na dowolnych podłożach. Te proste - i tanie! - tabletki zostały stworzone specjalnie w celu zastąpienia dotychczas stosowanych skomplikowanych i drogich systemów dostarczania dwutlenku węgla.

Częstą przyczyną zastoju wzrostu roślin jest brak dwutlenku węgla; w źle napowietrzanym miejscu jego brak może być dramatyczny. Dzięki tabletkom CO2 możesz dostarczyć dwutlenek węgla bezpośrednio do korzeni swoich roślin i znacząco zwiększyć szybkość ich wzrostu.

Tylko zdrowe rośliny bedą zdolne do efektywnego zużycia preparatu. W wyniku szczegółowych testów okazało się, że możliwym efektem ubocznym szybkiego wzrostu roślin może być brak magnezu. Aby tego skutecznie uniknąć dodaliśmy 1.2% siarczan magnezu. Tabletki uwalniają dwutlenek węgla w wodzie i w ten sposób stymulują wzrost. Zdrowe rośliny mogą w ten sposób wchłonąć wielokrotnie więcej tej ważnej substancji odżywczej w porównaniu do powietrza.

UWAGA: Dodawanie CO2 na krótko przed nastaniem ciemności nie daje żadnych rezultatów!
W ciemności rośliny w ogóle nie przyswajają CO2.Tabletki utrzymują CO2 w wodzie przez około 4 -6 godzin.

DAWKOWANIE: Kiedy twoje rośliny (także ścięte) są zdrowe można użyć 1 tabletkę na 250 litrów wody.W systemie wodnym, możesz rownież po prostu dodać tabletkę do beczki. Zbyt duża dawka nie jest ani szkodliwa ani pożyteczna. Jeżeli chcesz szybko zastosować tabletki CO2 najpierw rozpuść ją w małej ilości wody (delikatnie rozkrusz je palcami w wodzie) i wymieszaj z wodą przeznaczoną dla roślin. Dla otrzymania optymalnych rezultatów stosuj tabletki dwa razy w tygodniu, najlepiej podczas całego cyklu wzrostu roślin.

Stosowanie CO2 jest przyjazne dla środowiska i nieszkodliwe dla innych roślin, zwierząt, ptaków, owadów i mikroorganizmów. Dodawanie CO2 do wody może czasowo obniżyć pH. Zalecane jest regularne mierzenie pH (wody i gleby). Zbyt wysokie lub zbyt niskie obniża możliwość wchłaniania odżywek przez rośliny. Używaj do odżywek preparatów bakteryjnych do przetwarzania nadmiarowych odpadów (będących rezultatem zwiększonego wzrostu).Tabletki CO2 i Bacterial stanowią idealną kombinację dla twoich roślin!

Przez 4 lata testowaliśmy i ulepszaliśmy tabletki Bakteryjne i CO2 we współpracy z Velda-Enschede i wylansowaliśmy produkty No Mercy Supply na holenderskim rynku. Dzięki tym produktom możemy dać roślinom maksimum wzrostu i ukwiecenia na jakie one zasługują.

No Mercy

Klienci szukali również: co2 w tabletkach, tabletki co2

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium