Zalety ceramicznych lamp metahalogenkowych CMH 0
Zalety ceramicznych lamp metahalogenkowych CMH

Sprawdź 10 powodów, aby przekonać się, czy warto inwestować w lampy CMH:

 

Zapewnij najszersze spektrum

Ceramiczne lampy metalohalogenkowe działają poprzez podgrzanie ceramicznej rurki wewnątrz żarówki. Ceramika może wytrzymać znacznie wyższe temperatury niż inne media zwykle stosowane w oświetleniu. Ta wyższa temperatura powoduje, że żarówka tworzy plazmowe źródło światła podobne do słońca.

Ponieważ światło emitowane z CMH jest podobne do naturalnego światła słonecznego, jego spektrum jest bliższe spektrum naturalnego światła słonecznego, więc rośliny narażone na światło CMH uzyskują szerszy zakres długości fal światła użytkowego niż inne rodzaje dostępnych oświetleń do wzrostu roślin.

 

Najlepszy CRI

Światła CMH zapewniają najwyższe miary współczynnika oddawania barw (CRI) w porównaniu z innym dostępnym oświetleniem. Obiekty, które są w pełni widoczne w naturalnym, niezakłóconym świetle, pojawiają się dla ludzkiego oka przy współczynniku CRI wynoszącym 100. Sztuczne oświetlenie nie oddaje tego samego światła co słońce, ale żarówki CMH są temu bardzo bliskie, a wskaźniki CRI wahają się od niskiej 80 do wysokiej 96.

 

Zapewnij oświetlenie UV

Żarówki CMH, jako funkcja oferująca pełniejsze spektrum światła, zapewniają znacznie więcej światła ultrafioletowego niż wiele innych rodzajów świateł rosnących. Rośliny rozwijają się w fazie wegetacyjnej z tego rodzaju światłem i pomaga w rozwoju silniejszych gałęzi.

UWAGA! Należy założyć specjalne okulary, gdy używasz w swoim ogrodzie lamp CMH/LEC w celu zabezpieczenia oczu przed negatywnym wpływem światła UV.

 

Stabilność kolorów

W przeciwieństwie do różnych innych rodzajów świateł do uprawy, żarówki CMH zapewniają stałą jakość i czas świecenia przez cały okres ich użytkowania. U wielu rodzajów świateł z czasem skuteczność spada i może ona nie być widoczna dla ludzkiego oka. Żarówki CMH zachowują swoje szerokie spektrum przez cały kres ich użytkowania.

 

Bardziej wydajny

Jest to zależne od tego, co jest porównywane i przez cały okres użytkowania żarówki, ale żarówki CMH są do 20% bardziej wydajne niż inne rodzaje żarówek halogenkowych. Wydajność na wat żarówek CMH jest wyższa niż HPS i MH.

 

Trwalszy

Jest to kolejna subiektywna korzyść. Żarówki CMH działają dłużej niż lampy halogenowe i żarowe. Potwierdzono, że działają 24 000 godzin (prawie 3 lata).

 

Wytwarzaj mniej ciepła

Mimo że działają w wyższych temperaturach, żarówki CMH emitują mniej ciepła niż inne rodzaje wysokoprężnych żarówek. Jest to ważne w mniejszych pomieszczeniach hodowlanych, gdzie światło może przyczynić się do zbyt wysokich temperatur, aby zapewnić efektywny wzrost i plony.

Oznacza to również, że sama żarówka może znajdować się bliżej rośliny, zmniejszając prawdopodobieństwo spalenia liści, co jest możliwe w przypadku niektórych innych rodzajów świateł.

 

Bez zakłóceń elektromagnetycznych

Ceramika w żarówkach CMH nie zakłóca działania elektroniki, takiej jak telefony komórkowe czy sygnały telewizyjne, tak jak niektóre inne rodzaje świateł do uprawy lub stateczniki elektroniczne. Jest to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim pomaga to uniknąć wykrycia uprawy.

 

Dopasuj do innych urządzeń

Przejście na nowy rodzaj światła często oznacza zakup dodatkowych stateczników lub dokonywanie innych modyfikacji. Jednak lampy CMH są produkowane w szerokiej gamie, dzięki czemu będą pasować do istniejących opraw halogenowych i wysokoprężnych stateczników sodowych, o ile są one typu magnetycznego, a nie elektronicznego.

 

Koszt spada

Ceramiczne żarówki metalohalogenkowe nie są najtańszym sposobem na uprawę roślin. W rzeczywistości kosztują więcej niż inne typy podobnych oświetleń. Niemniej jednak są coraz bardziej popularne wśród plantatorów i produkowane w coraz większych ilościach co powoduje systematyczny spadek kosztów zakupu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium