Produkt dnia
Elektryczny trymer do obróbki roślin 18"
Elektryczny trymer do obróbki roślin 18"

2 299,00 zł

szt.

Hy Pro Epic Blast Coco Booster stymulator kwitnienia do kokosa

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 95,00 zł 95.00
ilość szt.
Zyskujesz 19 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Hy-Pro
Kod produktu: FB54-79561_2023

Opis

Hy Pro Epic Blast Coco Booster stymulator kwitnienia do kokosa

 

HY-PRO BOOSTER KWITNIENIA DLA ROŚLIN ROSNĄCYCH W KOKOSIE

Hy-Pro Flowering Boosters to wysoce skoncentrowany i silny wzmacniacz kwitnienia, który zapewnia wybuchowe i sprawdzone rezultaty. To, co zaczęło się 30 lat temu jako mały projekt nawozowy, rozrosło się w renomowaną organizację, która skupia się na rozwoju i produkcji płynnych odżywek dla roślin i nawozów. Oprócz badań, które prowadzimy w naszym laboratorium, zawsze sami wytwarzaliśmy wszystkie produkty - zapewniając zawsze najwyższą jakość. Nasz starannie opracowany booster kwitnienia zawiera odpowiednią ilość fosforu, potasu i mikroelementów, aby zwiększyć zdolność roślin do produkcji cukrów. Energia do wzrostu, kwitnienia i produkcji większych plonów. Podczas fazy kwitnienia, rośliny mogą wyczerpać te elementy w rizosferze dość szybko, czasami w mniej niż 72 godziny. Jak więc dokładnie uzyskać większe zbiory? Sukces uprawy jest bezpośrednim wynikiem tego, jak uważnie odżywiasz swoje rośliny i jakich produktów używasz do ich odżywiania. 

Hy-Pro Flowering booster - Epic Blast to specjalnie opracowana formuła, która ma na celu optymalizację Twoich roślin i upraw rosnących na podłożach kokopatycznych.

 

HY-PRO FLOWERING BOOSTER - EPIC BLAST

Hy-Pro Flowering Boosters to wysoce skoncentrowany i potężny wzmacniacz kwitnienia, który zapewnia wybuchowe i sprawdzone rezultaty. Ten starannie wykonany booster kwitnienia zawiera odpowiednią ilość fosforu, potasu i mikroelementów, aby zwiększyć zdolność rośliny do produkcji cukrów. Energia do wzrostu, kwitnienia i produkcji większych plonów.

ZASTOSOWANIE PRODUKTU

  1. Przed użyciem wstrząsnąć boosterem kwitnienia Hy-pro Epic Blast.
  2. W okresie kwitnienia wymieszać 1 ml na 1 litr wody.
  3. Epic Blast może być stosowany w połączeniu z Hy-Pro Coco.
  4. Nadaje się do wszystkich roślin kokosowych - zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.
  5. Przed użyciem należy zawsze przeczytać wskazówki na etykiecie.

Booster kwitnienia Hy-Pro - EPIC BLAST - najlepiej stosować w połączeniu z Hy-Pro Rootstimulator Coco i naszą odżywką do uprawy Coco. 

ROŚLINY POTRZEBUJĄ DODATKOWEGO WSPARCIA PODCZAS KWITNIENIA

Aby rośliny mogły rosnąć i rozwijać kwiaty i owoce, potrzebują zrównoważonego źródła 20 składników mineralnych. Sześć głównych składników odżywczych niezbędnych do zdrowego i owocnego rozwoju roślin to węgiel, wodór, tlen, azot, fosfor i potas. Pierwsze trzy znajdują się w powietrzu i wodzie, a trzy ostatnie muszą pochodzić z gleby. Dodatkowe pierwiastki, których rośliny potrzebują w dużych ilościach to wapń, magnez i siarka. Jeśli szybko rosnące rośliny nie otrzymują potrzebnych im pierwiastków, produkcja energii jest utrudniona, a rośliny mają trudności z wytworzeniem energii niezbędnej do intensywnego rozwoju pąków i kwiatów. Wzrost roślin zostaje zatrzymany, a jakość owoców i kwiatów spada. Aby uzyskać obfite zbiory, należy zastosować booster kwitnienia z dodatkowym fosforem, potasem i mieszanką mikroelementów.

DODATKOWY FOSFOR DLA FOTOSYNTEZY

HY-PRO boostery kwitnienia dostarczają roślinom dodatkowy fosfor do fotosyntezy 

Chociaż fosfor jest również niezbędny w okresie wzrostu rośliny, to jednak w znacznie większym stopniu jest on zaangażowany w fazie kwitnienia. Fosfor jest niezbędnym składnikiem pokarmowym zarówno jako część kilku kluczowych związków struktury roślinnej, jak i jako katalizator w przemianie wielu kluczowych reakcji biochemicznych w roślinach. Fosfor jest zauważany szczególnie ze względu na jego rolę w przechwytywaniu i przekształcaniu energii słonecznej w użyteczne związki roślinne. Fosfor jest istotnym składnikiem ATP, "jednostki energetycznej" roślin zaangażowanej w transport i przechowywanie energii. Fosfor jest również istotnym składnikiem DNA, genetycznej "jednostki pamięci" wszystkich żywych istot. Jest również składnikiem RNA, związku, który odczytuje kod genetyczny DNA, aby zbudować białka i inne związki niezbędne dla struktury roślin, wydajności nasion i transferu genetycznego. Struktury zarówno DNA, jak i RNA są połączone ze sobą wiązaniami fosforowymi. 

DODATKOWY POTAS DLA ZDROWYCH ROŚLIN

HY-PRO boostery kwitnienia dostarczają dodatkowego potasu dla zdrowych upraw i roślin 

Potas jest katalizatorem wielu funkcji roślin i jest niezbędny w prawie wszystkich procesach potrzebnych do utrzymania wzrostu i reprodukcji roślin. Potas pomaga tworzyć silne łodygi, poprawia kolor, dostarcza skrobi i olejów oraz zmniejsza zapotrzebowanie na wodę. Jest niezbędny do podziału komórek i równoważy skutki nadmiaru azotu i wapnia. Potas bierze również udział w regulacji wody i transporcie substancji zapasowych rośliny. Zwiększa zdolność fotosyntezy, wzmacnia tkankę komórkową, stymuluje kwitnienie oraz syntezę węglowodanów i enzymów. Rośliny z niedoborem potasu są mniej odporne na suszę, nadmiar wody oraz wysokie i niskie temperatury. Są również mniej odporne na szkodniki, choroby i ataki nicieni. Ponieważ potas poprawia ogólny stan zdrowia rosnących roślin i pomaga im w walce z chorobami, nazywany jest "jakościowym" składnikiem odżywczym. Potas wpływa na takie czynniki jakościowe jak wielkość, kształt, kolor i wigor nasion lub ziarna oraz poprawia jakość włókien bawełny.

DODATKOWA SIARKA DO SYNTEZY BIAŁEK

HY-PRO boostery kwitnienia dostarczają roślinom dodatkowej siarki do produkcji białek

Siarka bierze udział w tworzeniu chlorofilu. Jest niezbędna do przeprowadzania fotosyntezy oraz bierze udział w syntezie białek i tworzeniu tkanek. Siarka wchodzi w skład każdej żywej komórki i jest wymagana do syntezy niektórych aminokwasów (cysteiny i metioniny) oraz białek. Siarka jest również ważna w fotosyntezie i zimotrwałości upraw. Ponadto siarka jest ważna w procesie reduktazy azotanowej, podczas którego azotan jest przekształcany w aminokwasy. Siarka jest potrzebna do syntezy witamin i jest składnikiem niektórych aminokwasów, które są budulcem, z którego powstają białka. Bez białek rośliny więdną i umierają.

DODATKOWE MIKROELEMENTY DLA WYNIKÓW KWITNIENIA

Oprócz podstawowych składników odżywczych odpowiedzialnych za zdrowy wzrost i rozwój roślin, rośliny potrzebują również mikroelementów, które pomagają w produkcji owoców i kwiatów. Na przykład bor wspomaga tworzenie ścian komórkowych i pobieranie wapnia, a także kwitnienie, kiełkowanie pyłków i owocowanie. Żelazo jest niezbędne dla zdrowego rozwoju wszystkich części młodych, rosnących roślin. Mangan umożliwia oddychanie i metabolizm azotu, a cynk jest potrzebny do wzrostu łodyg. Molibden i nikiel są potrzebne do zdrowego tworzenia i kiełkowania nasion, a krzem zwiększa wytrzymałość łodyg.

Firma Hy-Pro Fertilizers opracowała specjalistyczne boostery kwitnienia przeznaczone do szerokiej gamy podłoży glebowych, hydroponicznych czy kokopatów. 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium