Produkt dnia

Gemini torba CO2 Smart Bag

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 42,00 zł 42.00
ilość szt.
Zyskujesz 8 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.76923
Producent: Gemini
Kod produktu: 135F-1258E

Opis

Gemini torba CO2 Smart Bag

SMART BAG CO2 Gemini

Smart Bag CO2 to naturalny, bezpieczny i ekonomiczny sposób dostarczania roślinom Co2 (dwutlenku węgla). Inne metody, takie jak generatory lub zbiorniki Co2, mogą być zbyt drogie i czasochłonne. Po zawieszeniu Smart Bag Co2 za pomocą gotowych "zipów" dostarczamy potrzebny roślinom CO2.

Gemini Propa - torba co2 do propagatorów.

 

DLACZEGO KORZYSTAĆ z CO2 ?

Korzyści z podwyższonego poziomu CO2 w szklarni są powszechnie znane, czyli wcześniejsze kwitnienie, większe plony, zwiększona siła łodygi i cięższe kwiaty. Rośliny stosują proces zwany fotosyntezą, który zamienia wodę, światło słoneczne i CO2 w istotne składniki, aby wspomóc ich wzrost i ogólne odżywianie.Dzięki większej ilości CO2 w powietrzu rośliny stają się bardziej aktywne i wydajne w absorbowaniu i używaniu go. Szybsza konwersja CO2 do niezbędnych składników odżywczych, powoduje szybszy i bardziej intensywny wzrost roślin. Rośliny absorbują również CO2 przez małe pory na spodniej stronie liści, zwane szparkami.

Gdy poziomy CO2 jest wysoki, rośliny nie wymagają otwierania tych porów tak często lub tak szeroko, co powoduje mniejszą utratę wody i mniejsze prawdopodobieństwo pochłaniania krytycznie szkodliwych zanieczyszczeń powietrza.

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA SMART BAG CO2 

Smart Bag CO2 zawiera masę grzybni (grzyb) i wystarczającą ilość substratu organicznego, aby utrzymywać produkcję przez co najmniej 3 miesiące. Masa grzybni działa w sposób odwrotny do normalnej rośliny, wdycha tlen i wydycha dwutlenek węgla, 24 godziny na dobę przez otwór zrobiony na worku. W ten sposób powstaje naturalny, samowystarczalny, ekonomiczny i pozbawiony zapachu generator CO2. Smart Bag CO2 nie wytwarza ciepła i wydziela CO2 od momentu. Po prostu powiesić to, zostaw to w spokoju, a to zadziała!

JAK STOSOWAĆ SMART BAG CO2

Po zakupie Smart Bag CO2 należy ją zawiesić w obszarze uprawy, tuż nad wysokością rośliny. Ponieważ CO2 jest cięższy od tlenu, spadnie na rośliny, dając im potrzebny CO2. Po zawieszeniu na wymaganej wysokości nie trzeba wykonywać żadnych regulacji ani uzupełniać worka. Po około 3 miesiącach produkcja CO2 będzie powoli spadać, jedynie będziesz musiał wymienić Smart Bag CO2. Jeśli chcesz wyrzucić zużyty worek CO2, po prostu wylej zawartość na kompost lub ogródek. Plastikowe opakowanie można poddać recyklingowi.

 

RZECZY, KTÓRE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ

  • Smart Bag CO2 zacznie być brązowa i z czasem zmieni kolor na białawy, nie martw się, to jest całkowicie normalne, to rozwój masy grzybni.
  • Smart Bag CO2 spuchnie, nie martw, to także normalne.
  • Smart Bag CO2 działa od momentu przekłucia worka. Torba nie powinna być otwierana, a zgrzewy nie powinny być otwierane do momentu zużycia produktu, inaczej zanieczyścisz masę grzybni, a produkcja CO2 zatrzyma się. 

 

Za pomocą ołówka lub śrubokręta wykonaj od 3-6 dziur w worku 2,5 – 3 cm od góry opakowania. Nie należy dotykać zawartości torebki. Jeżeli po 2-3 dniach produkt nie zacznie emitować CO2, należy ostrożnie wlać 1-2ml czystej wody przez wykonane otwory, aby wspomóc emisję uwalniania CO2.

Za pomocą mocowania zawartego w zestawie powieś torbę nad roślinami. Nie umieszczaj worka blisko miejsca wyjścia powietrza aby upewnić się, że wytworzone CO2 nie ucieknie z pokoju uprawowego. Worek zacznie wytwarzać co2 w ciągu 2-3 dni w optymalnej temperaturze 25-30 stopni.

Ważny jest optymalny poziom wilgotności; dlatego jeśli worek wytwarza zbyt dużo wilgoci, wystarczy przekłuć spód worka szpilką, aby odprowadzić nadmiar wilgoci. Nie wieszaj torby w pobliżu lamp, świateł innych źródeł ciepła.

 

  • Torba rozpocznie produkcję, emisję CO2 po 2-3 dniach, przy optymalnej temperaturze około 25-30 stopni Celsjusza.
  • Optymalny poziom wilgotności jest bardzo ważny. Jeżeli worek produkuje zbyt dużo wilgoci, należy przekłuć dno za pomocą szpilki i usunąć nadmiar wilgoci.
  • Nie należy wieszać torby blisko światła lub innych źródeł ciepła.
  • Rekomendowany rozmiar pokoju uprawowego 5-10m2.
  • Worek CO2 powinien produkować CO2 przez około 2-3 miesiące, w zależności od wentylacji, temperatury, wilgotności, oraz ilości zrobionych otworów w worku.
  • Jedna torebka Smart Gemini jest w stanie produkować dwutlenek węgla dla powierzchni uprawowej od 5m2 do 15m2, Użycie 2 torebek jednocześnie dostarczy CO2 dla pomieszczenie uprawowego do maksymalnie 20m2. Pojedynczy generator Smart Bag od momentu aktywacji pracuje nieprzerwanie 24h na dobę przez okres maksymalnie 3 miesięcy. 

 

Smart Bag Propa - Pokrywa zapotrzebowanie roślin w Co2 na etapie propagacji.

Smart Bag podwójny - Pokrywa zapotrzebowanie roślin w Co2 na powierzchni do 20 m².

Smart Bag Grower -  Pokrywa zapotrzebowanie roślin w Co2 na powierzchni do 5m2

Smart Bag Magna - pokrywa zapotrzebowanie roślin na CO2 na powierzchni 5-10m3

 

WAŻNE – NIE WOLNO traktować produktu jako pożywienie i go spożywać. Jeżeli ten product zostanie zjedzony, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

WAŻNE – TRZYMAĆ Z Z DALA OD DZIECI I ZWIERZĄT.

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium