Produkt dnia

Grotek Organics Black Pearl bio węgiel wzbogaca podłoże uprawowe

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 95,00 zł 95.00
ilość szt.
Zyskujesz 19 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Grotek
Kod produktu: 9AF5-2565C_20

Opis

Grotek Organics Black Pearl  bio węgiel wzbogaca podłoże uprawowe

 

Czarny Perła od Grotek jest pionierem w naszej branży jeśli chodzi o wykorzystanie biowęgla jako środka poprawiającego jakość gleby oraz wzmacniającego efekty biologii dodawanej do mieszanki podłoża i receptur nawozowych. Nauka związana z biowęglem rozwijała się przez osiem lat od czasu pierwszego wprowadzenia Czarnej Perły na rynek. Dowody mówią jasno, że przy odpowiednim zastosowaniu w połączeniu z programem zarządzania nawozami i podłożem, biowęgiel może mieć ogromny wpływ na jakość gleby oraz rozwój roślin.

Czarna Perła to doskonałe uzupełnienie każdego programu nawozowego, które pomaga stymulować wzrost roślin, skupiając się na jakości gleby i odżywianiu korzeni. Dodaj go za każdym razem podczas przesadzania roślin.

  • Biologiczny katalizator, który przyspiesza działanie korzystnych mikroorganizmów
  • Zwiększa dostępność składników odżywczych i dostarcza pierwiastków śladowych
  • Poprawia strukturę rośliny, od korzeni po pędy

 

Skład:

  • Rozpuszczalny Potash (K2O .......... 1,0%
  • Wapń (Ca) .......... 1,0% 

Biowęgiel

Pamiętaj, że nie wszystkie biopaliwa są takie same, a produkcja biowęgla nie jest tak prosta. Nie wystarczy rozpalić ognia i zebrać popiołu oraz węgla drzewnego w pojemniki. Biowęgiel w Czarnej Perle pochodzi z dziewiczego włókna drzewnego zręcznie wydobytego ze zrównoważonych lasów i wytworzonego przy użyciu procesu pirolizy inżynieryjnej (pieczenie w warunkach beztlenowych). Dodawanie biowęgla do podłoża zwiększa zawartość węgla w podłożu, co może mieć ogromny wpływ na wiele sposobów:

Stymulacja biologiczna

Czarna Perła nie zawiera resztek biologicznych, ale może być niezbędnym dodatkiem, aby w pełni wykorzystać mikroorganizmy według własnego wyboru. Dodanie zaledwie 1% biowęgla do podłoży wzbogaconych mikrobami może zwiększyć masę pędów i korzeni roślin. Ten efekt jest bardziej zauważalny w przypadku grzybów mikoryzowych typu arbuskularnego, które przyspieszają dostępność składników odżywczych. Przy zalecanym stosunku 5 do 10% biowęgla na objętość podłoża, ogólna biomasa może wzrosnąć o 65% lub więcej, a liczba bakterii może wzrosnąć o ponad 130%.

Oszczędzanie wody

Biowęgiel działa jak gąbka o twardych ścianach, trzymając wodę bliżej korzeni przez dłuższy czas. Ta dłużej utrzymująca się woda jest dostępna dla rośliny i pomaga utrzymać maksymalną produkcję w okresach stresu oraz stymuluje biologię do pozostawania aktywniejszą w obecności ciągłej wilgoci w warstwie wierzchniej gleby.

Zarządzanie składnikami odżywczymi

Biowęgiel jest stosowany jako narzędzie naprawcze dla sektora górniczego ze względu na zdolność do absorbowania składników odżywczych z otaczającej gleby. Dla rolników oznacza to mniej utraconych pieniędzy. Dla roślin oznacza to więcej składników odżywczych w odpowiednim czasie i miejscu.

Stabilny materiał organiczny

Jeśli prowadzisz uprawę na zewnątrz, Czarna Perła może rzeczywiście się wyróżnić. Ten produkt stworzy długoterminowy, stabilny materiał organiczny, który pomoże poprawić jakość gleby na setki lat. Im więcej węgla pozostaje w glebie, tym spektakularniejsze będą korzyści zdrowotne dla plonów i ich jakość.

Minerały

Większość gleb ziarnistych i warstw ziemi jest uboga w pierwiastki śladowe. Sektor skupia się na istotnych pierwiastkach, które są niezbędne dla rośliny, aby osiągnęła maksymalny plon. Z drugiej strony wiele badań wykazało, że dodanie szerszego zakresu pierwiastków śladowych może poprawić produkcję, chociaż powody nie są do końca jasne. Formuła Czarnej Perły łączy wulkaniczny i osadowy pył skalny, aby uzyskać zróżnicowaną mieszankę minerałów, doskonałą do stymulowania mikrobiologii i odżywiania gleb.

Naturalne kelaty

Rozpuszczalny w wodzie kwas huminowy stanowi kluczowy składnik mieszanki produktu. Gwarantowane jest, że wolne minerały zostaną zakelatowane i staną się łatwiejsze do wchłonięcia przez rośliny. Ten efekt stymuluje biologię do ekspansji i pomaga roślinom osiągnąć pełen potencjał.

Ekstrakt z alg morskich

Kiedy jest mieszany z glebą lub posypywany podczas przesadzania, rozpuszczalne w wodzie algi morskie obecne w Czarnej Perle mogą wpływać na rozwój rośliny pod względem masy korzeniowej i wskaźnika powierzchni liści, co zwiększa masę i jakość zbioru. Algi morskie są używane od wieków, a ten ekstrakt koncentruje wszystkie korzyści i znajduje się w każdej butelce Czarnej Perły.

Instrukcje użytkowania

Najlepszym sposobem zastosowania Czarnej Perły jest wymieszanie jej z podłożem lub podczas przesadzania do gleby lub podłoża bezglebowego. Aby przywrócić kondycję podłoża, na każdy litr gleby / podłoża użyj 2 łyżki stołowe (25 ml). Przy przesadzaniu posyp 3 łyżki stołowe (45 ml) bezpośrednio pod korzeniami i lekko wmieszaj w glebę. Obficie podlej wodą i umieść roślinę w dołku przesadzeniowym. Czarna Perła może być stosowana jako nakładka powierzchniowa, ale będzie najbardziej skuteczna, gdy zostanie zastosowana głębiej w podłoże.

 

Tabelka nawozowa Grotek

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Inni klienci kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium