Produkt dnia

Hy Pro Ph Minus Grow Ph- obniża kwasowość roztworu wzrost

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 18,00 zł 18.00
ilość szt.
Zyskujesz 3 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Hy-Pro
Kod produktu: B9FD-9785100

Opis

Hy Pro Ph Minus Grow Ph- obniża kwasowość roztworu wzrost

 

NAJLEPSZE JEST LEKKO KWAŚNE PODŁOŻE I MIESZANKA ODŻYWCZA

Rośliny do wzrostu potrzebują światła, dwutlenku węgla, wody i mineralnych składników odżywczych. Woda dostarczana jest przez podłoże, zawiera ona rozpuszczone składniki mineralne. Mobilność tych składników odżywczych jest określona przez pH podłoża. Szczególny wpływ mają te składniki odżywcze, które rośliny potrzebują w małych ilościach, zwane mikroelementami lub pierwiastkami śladowymi. Gdy pH jest zbyt niskie, mikroelementy stają się bardziej mobilne i są wchłaniane w ilości przekraczającej zapotrzebowanie rośliny, co powoduje potencjalne działanie toksyczne. Gdy pH jest zbyt wysokie, mikroelementy są mniej mobilne i roślina nie może ich wchłonąć w wystarczającym stopniu.

Hy-Pro PH- (grow) jest produkowany na bazie kwasu azotowego i pomaga młodym i rosnącym roślinom poprzez (również) dostarczanie dodatkowego azotu.

 

Podręcznik użytkownika

HY-PRO PH- (wzrost)

ZASTOSOWANIE PRODUKTU

Hy-Pro Ph- (Grow) to produkt, który zawiera kwas azotowy. Pozwala to na zwiększenie kwasowości w roztworze odżywczym, dzięki czemu rośliny kwitnące mogą prawidłowo wchłonąć wszystkie potrzebne im składniki odżywcze. Jeśli wartość pH wody do nawadniania jest zbyt wysoka, można ją skutecznie obniżyć za pomocą Hy-pro pH-.

JAK STOSOWAĆ HY-PRO PH-

**Przygotuj swoją pożywkę i sprawdź jej EC.
**Zmierz pH roztworu odżywki za pomocą PH-metru.
**Jeśli jest zbyt wysoka, dodaj kilka kropel Hy-Pro PH- i dobrze wymieszaj.
**Pozwólcie mu posiedzieć przez jakiś czas, a następnie ponownie zmierzcie pH.
**Powtarzaj proces, aż pH będzie na odpowiednim poziomie.
**5,2-6,2 to optymalny zakres pH dla większości roślin.
**Przed użyciem zawsze czytaj wskazówki na etykiecie.
**Przechowywać Hy-pro Ph- w wentylowanym pomieszczeniu.

NIEZBĘDNY SPRZĘT

Potrzebny będzie miernik pHchemiczny lub elektroniczny, aby sprawdzić dokładne pH w roztworze odżywczym. Jeśli poziom ten jest powyżej pożądanego poziomu, dodaj kilka kropli i dobrze wymieszaj. Odstawić i ponownie zmierzyć pH. W razie potrzeby powtarzać te czynności, aż mieszanka odżywcza będzie miała właściwe ph.

BEZPIECZNA PRACA Z KWASAMI

Hy-pro PH- (Bloom) ma 6% kwasu fosforowego. Chociaż jest bardzo łagodny w porównaniu z czystymi kwasami, podczas pracy z każdym kwasem najlepiej jest nosić okulary ochronne, osłonę twarzy, rękawice kwasoodporne i fartuch. W przypadku każdego kwasu należy unikać kontaktu ze skórą lub oczami, ponieważ może on powodować podrażnienia, a nawet drobne oparzenia. Kwasy te mogą uszkodzić odzież tworząc dziury po praniu odzieży. Należy pamiętać, że im bardziej stężony kwas (wyższy procent składnika aktywnego), tym bardziej żrący i niebezpieczny będzie.

 

HY-PRO ADDITIVES PH- (wzrost)

NAJLEPSZE JEST LEKKO KWAŚNE PODŁOŻE I MIESZANKA ODŻYWCZA

Zasadnicze czynniki, które odgrywają rolę w określaniu pH podłoża to zasadowość wody, składniki podłoża, rodzaj nawozu i uprawiane gatunki roślin. Znajomość wszystkich czynników jest pierwszym krokiem w zarządzaniu pH podłoża. Zasadniczy wpływ na pH podłoża ma kombinacja zasadowości wody i odczynu nawozu rozpuszczalnego w wodzie. pH wpływa na mobilność składników odżywczych; aby zapobiec zaburzeniom równowagi pH, należy regularnie przeprowadzać testy pH w celu oceny pH podłoża. Zaleca się dokładne badanie wszystkich czynników produkcji przed sadzeniem, w tym źródła wody, nawozu i podłoża w szklarni.

W JAKI SPOSÓB PH WPŁYWA NA UPRAWY SZKLARNIOWE?

Rośliny potrzebują światła, dwutlenku węgla, wody i mineralnych składników odżywczych, aby produkować cukry (pokarm) i rosnąć. Woda dostarczana jest przez podłoże, zawiera ona rozpuszczone składniki mineralne. Mobilność tych składników odżywczych jest określona przez pH podłoża. Szczególny wpływ mają te składniki odżywcze, które rośliny potrzebują w małych ilościach, zwane mikroelementami lub pierwiastkami śladowymi. Gdy pH jest zbyt niskie, mikroelementy stają się bardziej mobilne i są wchłaniane w ilości przekraczającej zapotrzebowanie rośliny, co powoduje potencjalne działanie toksyczne. Gdy pH jest zbyt wysokie, mikroelementy są mniej mobilne i roślina nie może ich wchłonąć w wystarczającym stopniu, co powoduje ich niedobór.

Celem hodowcy szklarniowego jest utrzymanie stabilnego pH przez cały okres uprawy. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wiele czynników może wpływać na pH w podłożu. pH może wzrosnąć lub spaść w ciągu kilku tygodni, a jeśli czekasz, aż pojawią się objawy niedoboru lub toksyczności, już naraziłeś zdrowie upraw i swoje zyski. Każdy gatunek rośliny ma preferowane pH; ogólnie rzecz biorąc, optymalny zakres dla maksymalnego wzrostu to 5,2 do 6,2. Rośliny odczuwają pH poprzez swoje korzenie i włośniki korzeniowe, które odczuwają wszelkie zmiany zachodzące w tym środowisku, takie jak zmiany wilgotności, powietrza lub stężenia substancji rozpuszczających w roztworze podłoża.

 Hy-Pro PH- (Grow) jest dostępny w 4 standardowych rozmiarach: 500ml / 1 litr / 5 litrów / 10 litrów.

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium