Produkt dnia

Perfand LED Lampa pulsacyjna Horti 2 CB Master do uprawy roślin

Perfand LED Lampa pulsacyjna Horti 2 CB Master do uprawy roślin
 • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 249,00 zł 2249.00
ilość szt.
Zyskujesz 449 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.75794
Producent: Perfand Led
Kod produktu: 4DE3-53575

Opis

Perfand LED Lampa pulsacyjna Horti 2 CB Master do uprawy roślin 

 

Jest to główna lampa, która może działać pojedynczo lub sterować kolejnymi podłączonymi do niej Perfanled Horti 2 CB 200W - Slave 

Oprawa przeznaczona do doświetlenia upraw szklarniowych. Lampa posiada lekką, wytrzymałą i smukłą formę, dzięki aluminiowej obudowie oraz przesłonie wykonanej z PMMA.

W naturze możemy zaobserwować, że energia świetlna nie dociera do roślin w sposób ciągły. Na ilość i długość naświetlania ma wpływ wiele czynników, jak na przykład pora roku czy też warunki atmosferyczne – zachmurzenie. Ponadto ze względu na budowę, same rośliny mogą ograniczać odbiór promieni słonecznych – nachodzące na siebie liście oraz usytuowanie poszczególnych roślin. W odpowiedzi na te zjawiska doszliśmy do wniosku, że możemy je wykorzystać kreując technologię, naśladując naturę. Tak powstał autorski, unikatowy w skali światowej, pulsacyjny system doświetlania roślin. Opiera się on na modulacji światła o spektrum odpowiednim dla danej uprawy.

 

Na czym polega?
Zastosowanie oprawy emitującej światło pulsacyjne zapewnia okresami zmniejszone natężenie zmiany natężenia mocy WAT, cyklicznie w okresie (6s mniejsza moc 8s większa moc). Metoda ta wywołuje efekt fotoinhibicji, które pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego (odciążenie go) i zapewnia jego lepsze przygotowanie na przyjęcie i efektywne wykorzystanie światła o wyższym natężeniu. W ten sposób ‘gospodarka energią’ przez roślinę staje się bardziej efektywna.

 

Dlaczego akurat modulacja źródłem światła?
Chloroplasty w komórce roślinnej są odpowiedzialne za fotosyntezę i posiadają pewną inercję w czasie poruszania się w niej. Pod wpływem mocnego światła chloroplasty starają się przemieścić w pobliże nieoświetlonych ścian komórki – do tego potrzebny jest czas. U większości gatunków kontrolowane są one przez rodzinę fotoreceptorów światła niebieskiego — fototropiny. W odpowiedzi na słabe światło niebieskie chloroplasty przemieszczają się w reakcji akumulacji do ścian komórki prostopadłych do kierunku padania światła, przyjmując tzw. położenie płaskie.

 

W praktyce
W badaniu przeprowadzonym na (Rzodkiewniku pospolitego) Arabidopsis natężenie światła niebieskiego wywołujące reakcję akumulacji zawiera się w przedziale od 0,07 do 3,6 μmol/m2s. Reakcja ucieczki od światła występuje podczas naświetlania roślin silnym światłem niebieskim. W takich warunkach chloroplasty lokują się wzdłuż ścian oświetlonych najsłabiej, przyjmując tzw. położenie profilowe. Przy około 140 μmol/m2s następuje wysycenie reakcji, co oznacza że maksymalna liczba chloroplastów osiąga położenie profilowe, a dalszy wzrost natężenia światła nie powoduje już zmian w układzie chloroplastów. Reakcji akumulacji towarzyszy spadek, natomiast reakcji ucieczki — wzrost transmisji światła przez liść.

 

Co z efektywnością i kosztami eksploatacji?
Oprawy Horti posiadają opatentowany system modulacji światła czyniąc ją jeszcze bardziej oszczędnymi w porównaniu do lamp wykonanych w tradycyjnej technologii LED, dzięki ciągłej pulsacji, średnia moc oprawy to 100W. Dzięki temu generowane są bardzo niskie koszty doświetlania. Zastosowanie impulsowego strumienia świetlnego oprawy gwarantuje duże oszczędności w zużyciu energii elektrycznej wynoszące powyżej 50% w stosunku do oświetlenia stałego LED, jednocześnie pobudzając rośliny do wzmożonego wzrostu.

 

Każda oprawa posiada indywidualny system sterowania. Dodatkowo z myślą o większych uprawach zaprojektowaliśmy system sterowania grupowego. Ponadto sterownik posiada funkcję indywidualnego regulowania mocy – 10 poziomów, każdy poziom umożliwia redukcję mocy / przyciemnienie o 10 %.

Oprawa Horti 2 wykonana jest zgodnie z najwyższymi wymogami GMP(Dobrej Praktyki Produkcyjnej (WE)) nr 2023/2006 z dnia 22 grudnia 2006 r. w odniesieniu do materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością (Dz. Urz. EU L384 z 29.12.2006, str. 75 z późn. zm.).
Wysokociśnieniowy odlew aluminiowy malowany proszkowo zapewnia wysoką szczelność IP65. Opływowy kształt obudowy nie posiada miejsc w których może się zbierać kurz i brud oraz zapewnia bardzo łatwe czyszczenie oprawy. Transparentna przesłona z PMMA zapewnia odpowiednią wytrzymałość mechaniczną jak i chemiczną do produkcji żywności. W oprawie zastosowano bardzo wydajne diody firmy Samsung oraz wydajny driver LED co skutkuje niską emisją ciepła na poziomie 365 BTU / h. Po godzinie pracy lampa ma max 45°C.

Specyfikacja:

 • Zasilanie: 230V AC / 50-60 Hz
 • Moc: 200W
 • PPF: 500 µmol/s
 • Średnia moc: 100W
 • Temperatura pracy: +5°C… +40°C
 • Żywotność L90B50: powyżej 85 000 h
 • Współczynnik mocy: >0,94 (pełna moc)
 • Montaż: zawieszany
 • Obudowa: aluminium, PMMA
 • Chłodzenie: pasywne
 • Gwarancja: 5 lat
 • Wymiary: 790 x 140 x 124 mm
 • Waga: 3,65 kg

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
Inni klienci kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium