Produkt dnia
Plantalux Lampa LED SMD XX640W Full Spectrum
Plantalux Lampa LED SMD XX640W Full Spectrum

4 000,00 zł

szt.

Zasilacz cyfrowy Lumatek 230V i 400V

Dostępność: Brak towaru
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 488,00 zł 488.00
ilość szt.
Zyskujesz 97 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Lumatek
Kod produktu: 1EA4-41850

Opis

ZASILACZE LUMATEK 230V 

Lumatek SL to kompletny ELEKTRONICZNY układ zasilający HPS i MH  wraz z okablowaniem. W porównaniu do klasycznych, magnetycznych układów zasilających:

 • cichy, lekki, nie nagrzewa się
 • dużo mniejsze zużycie prądu
 • dłuższa żywotność, inteligentny procesor
 • większa wydajność świetlna żarówki (do 27% + 10%SL)
 • 100% wydajności przez cały okres użytkowania
 • miękki start zwiększa żywotność żarówki
 • dodatkowo, Lumatek SuperLumen pozwala na oszczędzanie prądu (np podczas fazy wzrostu, rośliny nie zajmują dużej powierzchni, oraz nie wymagają tyle światła co w fazie kwitnięcia)
 • opcji SuperLumen nie poleca się do lamp MH


NXE Lumatek jest jednym z najdoskonalszych systemów zasilających. Odczyty światłomierzy wskazują wzrost wydajności świetlnej o 27% więcej niż zwykłe układy magnetyczne i 10-15% jaśniejsze światło niż konkurencyjne układy elektroniczne. Z biegiem czasu klasyczne układy magnetyczne stają się mniej wydajne, coraz głośniejsze, pobierają coraz więcej energii elektrycznej oraz produkują więcej ciepła, natomiast natężenie wyjściowe słabnie.

Wydajność NXE Lumatek z biegiem czasu nie pogorsza się i utrzymuje wydajność lumenów na najwyższym poziomie. NXE Lumatek posiada wyjątkowe mikro-procesory podobne do Twojego domowego komputera. Ten mikro procesor pozwala układowi do uruchomienia lampy MetaloHalogenkowej lub Sodowej.

Ten mikroprocesor może dokonywać korekty parametrów układu zasilającego w oparciu o rodzaj światła, jego funkcjonowanie, a nawet poprawić efektywność światła poprzez zwiększenie produkcji mocy. Większość Elektronicznych układów tego nie posiada i nie są to prawdziwe E-ballasty. NXE Lumatek jest zaprogramowany do "miękkiego startu".

Zwiększa to życie żarówki-lampy i pozwala użytkownikowi na dodatkowe oszczędności. W celu zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania NXE jest zaprogramowany na automatycznie wyłączenie się w przypadku wadliwego podpięcia okablowania lub uszkodzonego źródła światła. Całkowicie wyciszony ! Każde urządzenie jest testowane w fabryce przez dwanaście godzin aby mieć pewność maksymalnej niezawodności.

 

 • Zasilacz Lumatek 250W DIMM - 250W - posiada ustawienia 150W - 150W SL oraz 250W - 250W SL  (SL - super lumen, 110% mocy)
 • Zasilacz Lumatek 400W DIMM - 400W - posiada ustawienia 250W - 250W SL oraz 400W - 400W SL  (SL - super lumen, 110% mocy)
 • Zasilacz Lumatek 600W DIMM - 600W - posiada ustawienia 250W - 400W oraz 600W - 600W SL  (SL - super lumen, 110% mocy)
 • Zasilacz Lumatek 1000W DIMM - 1000W - posiada ustawienia 600W - 750W - 1000W - 1000W SL  (SL - super lumen, 110% mocy)

 

 


 

 

ZASILACZE LUMATEK 400V

 

 • działa na 240V tylko z lampami 400V
 • funkcja End of Life
 • 10-15% skuteczniejszy niż konkurencyjne zasilacze cyfrowe

 

Jaka jest różnica ?
 
Lumatek korzysta z kilku micro-procesorów podobnych do tych w twoim domowym komputerze. To micro-procesor pozwala zasilaczowi na uruchomienie w dedykowany sposób lampy HPS lub MH, dokonując zmian prądu wyjściowego w zależności od typu lampy oraz obciążenia jej stałej pracy. Zadaniem micro-procesora jest również zwiększanie wydajności lampy w trakcie jej zużycia wywołanym ciągłą pracą. Podane wartości na pokrętle są stałe i nie mogą zostać zmienione przez użytkownika. Istnieje wiele różnych zasilaczy cyfrowych na rynku, zazwyczaj są one zrobione z gorszych elementów. Mogą też nie być w pełni zasilaczami cyfrowymi.
 
 „Pokrętło na zewnętrznej obudowie zasilacza Lumatek (dotyczy wersji Dimmable) pozwala na dostosowanie siły strumienia świetlnego w zależności od konkretnych potrzeb użytkownika. Zasilacz Lumatek Dimmable pozwala na zmianę napięcia wyjściowego za pośrednictwem czterech pozycji pokrętła ( w przypadku zasilacza „600W” - 360W,400W,600W ,SuperLumen oraz w przypadku zasilacza „400W” - 250W,250WSL,400W,400WSL ). Dodatkowe ustawienie pokrętła na opcji SuperLumen pozwala na podniesienie wydajności zasilacza Lumatek DIM do 110% mocy. W celu przełączenia zasilacza za pośrednictwem pokrętła odczekaj 10minut do pełnego rozgrzania się lampy, w przeciwnym przypadku można ją uszkodzić. Aby zmienić napięcie wyjściowe zasilacza po prostu przełącz pokrętło w jedną z czterech pozycji.”
 
 Zasilacz Lumatek jest zaprogramowany do „miękkiego startu” oznacza to że lampa nie wymaga większego przepływu energii. Zwiększa to żywotność lamp i pozwala użytkownikowi na włącznie wielu zasilaczy w tym samym momencie. W celu zapewnieniu bezpieczniej eksploatacji Lumatek jest zaprogramowany do odłączenia zasilania lampy w przypadku uszkodzenia przewodów oraz uszkodzenia żarówki.
 
UWAGA!
Podłączenia zasilacza do odbłyśnika może dokonać tylko osoba do tego uprawniona.
 
 
 Zasilacz Lumatek jest kompletnie cichy, nie posiada żadnych części ruchomych typu wentylatory. Wszystkie elementy wchodzące w rezonans magnetyczny zostały pokryte specjalną do tego celu żywicą. Każda pojedyncza sztuka jest testowana w naszej fabryce przez 12 godzin w celu zapewnienia maksymalnej niezawodności. Konkurencyjne cyfrowe zasilacze mogą zakłócać sygnał radiowy i satelitarny nawet do 50m, tym samym mogą powodować zakłócenia w odczycie przyrządów pomiarowych typu PH-metr lub EC-metr. Zasilacz Lumatek prawidłowo podłączony może pracować w odległości nie mniejszej niż 1,5m od tych urządzeń. Nie będzie to wpływać na odczyt w/w urządzeń.
 
 5 Lat Gwarancji !
 
Firma Lumatek gwarantuje użytkownikowi końcowemu, że wyżej wymieniony produkt jest wolny od wad i usterek mechanicznych. Okres gwarancji wynosi pełne 3 lata od momentu zakupu towaru przez klienta + 2 lata (przyjęcie warunkowe) licząc od daty wystawienia faktury sprzedaży przez producenta firmie zajmującej się importem lub dystrybucją w kraju. Utrata gwarancji następuję w trakcie niewłaściwego użytkowania lub nie stosowania się do instrukcji . W celu zgłoszenia reklamacji należy przedstawić urządzenie bez żadnych wad mechanicznych wraz z dowodem zakupu do miejsca sprzedaży towaru. Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji serwis ma prawo do naprawy lub wymiany towaru na inny sprawny, taki sam model zasilacza. Data zakupu jest oparta na oryginale dowodu zakupu. W tym celu należy zachować dowód w trakcie całego okresu trwania gwarancji.        
 
Nasze testy wykazały że zasilacze Lumatek pracuję nawet w 70stopniach celcjusza, w przeciwieństwie do konkurencyjnych zasilaczy cyfrowych które to wyłączały się już w 50stopniach.
 
Uwagi:
Zasilacz posiada opcję "End of the lamp life" co oznacza, że urządzenie samo wykryje kiedy żarówka jest na wyczerpaniu i nie zostanie zasilona ponownie (zasilacz będzie się wyłączał)
 

 Klienci szukali również: miękki start żarówki 230v

Dane techniczne

Funkcja Super Lumen Tak
Typ elektroniczny

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Inni klienci kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium