Produkt dnia
Grzejnik nagrzewnica 3kW
Grzejnik nagrzewnica 3kW

449,00 zł

szt.

STORZ & BICKEL to firma założona w 1996 roku przez Markusa Storza. Patent VOLCANO na odłączany balon został zarejestrowany i przyznany w 1999 r. Następnie następuje międzynarodowa rejestracja patentu. Pierwszy waporyzator VOLCANO wchodzi na rynek. Eksperci są zachwyceni. To pierwszy dobry, pełnoprawny waporyzator ziołowy. 

Naukowcy rozpoczynają badania nad waporyzacją. WULKAN staje się „złotym standardem” i nadal jest preferowanym waporyzatorem do badań. Jürgen Bickel dołącza jako partner i zostaje utworzona STORZ & BICKEL GmbH & Co. KG.

W 2003 roku pierwsze urządzenia 110 woltów są produkowane na rynek amerykański i zapewniają szybką poprawę koniunktury.

W 2007 roku na rynek wchodzi pierwszy WULKANIZATOR VOLCANO DIGIT, elektronicznie sterowany waporyzator STORZ & BICKEL. W 2009 

W 2009 roku STORZ & BICKEL otrzymuje certyfikat na system zarządzania jakością zgodny z ISO 9001 i 13485, a tym samym spełnia zasadnicze wymagania dotyczące produkcji wyrobów medycznych. 

Przez następne lata wypuszczane na rynek są waporyzatory przenośne tj. Crafty, Plenty i Mighty. 

 

W 2016 roku buduje pierwszą na świecie fabrykę do produkcji waporyzatorów medycznych ziołowych w Tuttlingen; niemieckie miasto z prawie 500 producentami wyrobów medycznych, uważane za centrum technologii medycznej, gdzie ponad 150 lat temu zbudowano pierwszą fabrykę do produkcji narzędzi chirurgicznych.

Od czasu wprowadzenia linii produktów VOLCANOSTORZ & BICKEL kontynuuje modernizację i udoskonalanie wiodącego na świecie waporyzatora stacjonarnego: VOLCANO HYBRID oferuje lepsze zarządzanie przepływem powietrza, szybsze nagrzewanie, wyświetlacz dotykowy, sterowanie aplikacją z łącznością Bluetooth, a także najnowocześniejszy system podwójnej inhalacji za pomocą balonu lub rurki z zaworem.

Storz&Bickel

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium