Miernik PH Pentype - stosowanie 0
Miernik PH Pentype Platinium - stosowanie

Miernik PH Pentype - stosowanie

Jest to opcja ze świetnym stosunkiem jakości do ceny. Polecany przez nas miernik kosztuje zaledwie 99zł. Należy pamiętać, że do sprawnego działania ph metru potrzebne są płyny kalibracyjne oraz płyny do przechowywania i czyszczenia elektrody. Wszystkie potrzebne akcesoria można nabyć w naszym sklepie.

Jak mierzyć PH za pomocą Pentype?


Przed pomiarem należy zdjęć kapturek zabezpieczający, jeśli pod nim pojawią się kryształki, nie jest to powód do niepokoju jest to normalne przy elektrodach pH metrów. Problem zniknie po przepłukaniu elektrody płynem czyszczącym/wodą. Włącz pH metr przyciskiem na górze urządzenia i zanurz elektrodę do maksymalnego dozwolonego poziomu. Delikatnie zamieszaj miernikiem w roztworze i poczekaj aż odczyt się ustabilizuje. Po użyciu przepłucz elektrodę wodą aby uniknąć zanieczyszczenia. Przechowuj miernik z kilkoma kroplami płynu do przechowywania elektrod w kapturku zabezpieczającym. Duże różnice w odczytach mogą być spowodowane potrzebą kalibracji, suchą elektrodą lub słabymi bateriami.

Zapraszamy po opisywany w tekście miernik, jak i wiele innych urządzeń i akcesoriów związanych z kontrolą poziomu ph. Zapraszamy na nasz czat w celu doboru odpowiednich urządzeń do mierzenia ph (pn-pt 9:30-16:30).

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium