Produkt dnia
Namiot Intense (600x300x215cm)
Namiot Intense (600x300x215cm)

14 800,00 zł

szt.

Bluelab Combo Meter Plus Miernik pH + EC do wszystkich rodzajów medium

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 799,00 zł 1799.00
ilość szt.
Zyskujesz 359 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.95
Producent: Bluelab
Kod produktu: 1DA6-50401_20

Opis

Bluelab Combo Meter Plus Miernik pH + EC do wszystkich rodzajów medium

 

Bluelab Combo Meter PLUS jest przenośnym miernikiem pH, EC i temperatury. Jeśli występują problemy z żółtymi liśćmi lub zwolnionym zahamowaniem wzrostu, Bluelab Combo Meter PLUS szybko pokaże czy każdy parametr jest w ramach wymagań roślin. Korekty mogą być szybko wykonane, aby tok wzrostu roślin wrócił z powrotem na właściwe tory. Bluelab Combo Meter PLUS posiada dwie elektrody jedna do pomiaru pH i jedna do EC oraz temperatury.

Aby dokonać pomiaru wystarczy umieścić je w roztworze lub podłożu, a odczyt pH jest wyświetlany na ekranie. Kalibracji sondy pH jest prosta, elektroda pH jest wymienialna, dzięki czemu można używać tego miernika przez lata. Elektroda EC / temperatury nie wymaga kalibracji. 5 lat gwarancji i 6 miesięcy gwarancji na elektrodę pH. Instrukcja obsługi pokazana na filmie lub do ściągnięcia w zakładce DO POBRANIA znajdującej się pod filmem.

Roślina wchłania wodę przez korzenie, reszta wody, która nie jest używana, aby pomóc rosnąć jest uwalniana poprzez komórki w liściach. Gdziekolwiek jesteś, niektóre gleby potrzebują pewnych elementów. W hydroponice, trzeba mieć pewność, że składniki odżywcze są zawsze dostępne we właściwych proporcjach. Trzeba poznać dokładnie siłę swojej pożywki i do tego właśnie służą nasze mierniki Bluelab. Bo jeżeli będzie za silna może doprowadzić do przekarmienia. Elementy mogą być niedostępne a tkanki roślinne mogą uleć zniszczeniu. Natomiast kiedy pożywka będzie za słaba rośliny będą niedożywione. Wynikiem tego będzie niedobór substancji odżywczych i słaby wzrost oraz kwitnienie. Więc jak zarządzać siłą pożywki ? To nie musi być wcale trudne. Oczywiście, jest wiele różnych mierników, monitorów, płynów kalibracyjnych itp. Niech cię to nie przeraża. Jeśli jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, co jest konieczne to gwarantujemy Ci, że dostaniesz dobre wyniki w swoich uprawach. Kiedy mówimy o ochronie roślin, mamy na myśli ochronę przed insektami i chorobami. Najlepszym wyjściem jest utrzymanie czystości. Dowiesz się, czy rośliny mogą dostać się do jedzenia, dzięki odpowiedniemu pomiarowi pH. Istnieją dwie rzeczy, aby uzyskać przyczepność tutaj. I pH jest wskazówką do obu. Odczyn Twojego roztworu będzie albo bardziej kwasowy lub bardziej zasadowy. Zmierzenie pH wskaże Ci jedno z nich. pH jest wskaźnikiem kwasowości i jej przeciwieństwa czyli zasadowości w roztworze. Naturalnym odczynem pH jest 7.0. Kwasowość mierzy się poniżej 7.0 pH. Natomiast zasadowość mierzy się powyżej 7.0 pH. Jeśli roztwór jest za bardzo kasowy albo za bardzo zasadowy może to spowodować zablokowanie pewnych elementów istotnych dla wzrostu , które nie będą absorbowane przez strukturę korzeni. Większość składników odżywczych przyswajanych przez rośliny dostępne są przy pH lekko kwaśnym. Zalecany zakres pH dla roślin uprawianych w:

- Roztworze(hydroponika) 5.5-6.3 pH - Glebie 6.2-7.2 pH

Pomiar pH jest taki sam na całym świecie. Skala zaczyna się od 0.0 aż do 14.0 pH. Wartość 7.0 pH jest środkowym lub neutralnym punktem. Jest środkiem pomiędzy wysoką kwasowością a wysoką zasadowością.

Poniżej 7 = odczyn coraz bardziej kwaśny, w dół w kierunku 1

Powyżej 7 =odczyn coraz bardziej zasadowy, w górę w kierunku 14

Poziom pH zostaje taki sam przez długi czas, są niewielkie zmiany które są normalne. Powiedzmy od 5.8 do 5.5 w przeciągu kilku dni.

W hydroponice: Większość roślin lubi jak pH jest mniejsze niż 7.0. Przeciętna wartość dla takich upraw wynosi 6.3 pH. To oznacza, że roztwór jest lekko kwasowaty. Miara od 5,5 do 6,3 pH jest zwykle używana do sporządzania roztworu. Ten przedział deje najlepszą przyswajalność niezbędnych składników odżywczych dostarczanych roślinom.

W glebie: Rekomendowany przedział pH dla upraw w glebie wynosi 6.2-7.2 ale jest to specyficzna uprawa. To zawsze będzie miało charakter orientacyjny a nie absolutny. Kluczowymi czynnikami są:

1.Typy gleby

2.Dawkowanie i rodzaj nawozów

3.Temperatura gleby Przewodność EC

Dlaczego mierzymy EC? Żeby dobrze „karmić’ nasze rośliny, musimy wiedzieć czy mogą one przyjąć tyle pożywienia. Mierzenie przewodności EC daje nam dokładny pomiar stężenia nawozu w roztworze. Więc zrozumienie przewodności pozwoli na poznanie potrzeb rośliny. To także wpłynie na zaoszczędzenie twoich pieniędzy. Dlaczego EC? To proste. Czysta lub destylowana woda nie zawiera soli, wiec nie posiada przewodności elektrycznej. Nie ma w niej pokarmu dla roślin, które potrzebują minerałów. Kiedy dodasz minerały, to stworzysz EC. Rozpuszczone w wodzie sole pozwalają na przewodzenie elektryczności. Im więcej soli mineralnych dodajesz, tym bardziej zwiększa się przewodność. Tak więc pomiar przewodności EC powie Ci jak duże jest stężenie nawozów w wodzie.

Cechy miernika:

W zestawie dwie saszetki do kalibracji elektrody pH po 20ml: jedna pH-4.0, druga pH-7.0

Działanie pH, EC / składników pokarmowych (EC, CF, ppm 500 ppm i 700) i temperatury (° C, ° F) Lekki i przenośny
Duży czytelny wyświetlacz
Proste naciśnięcie przycisku kalibracji pH

wskaźnik kalibracji pH Udana
Nie wymaga kalibracji EC i temperatury Zakres wskaźników zasięgu (NAD i POD) Wskaźnik niskiego poziomu baterii
2 baterie alkaliczne AAA w zestawie Funkcja automatycznego w zestawie

-Gwarancja 5 lat i 6 miesięcy na elektrodę pH.

-Po użyciu miernika nie należy go „strzepywać” wystarczy opłukać go zwykłą wodą i umieścić w płynie KCL !

Zakres działania Dokładność przy 25 °C Kalibracja

Automatyczna kompensacja temperatury

PAMIĘTAJ !!!
-elektroda miernika musi być zawsze wilgotna, służy do tego wyłącznie płyn KCL.
-nie wolno przechowywać elektrody w wodzie z osmozy odwróconej, destylowanej lub de-jonizowanej- utrata gwarancji , elektroda zmieni kolor.
-podłoże musi być wilgotne.
-zalecamy wykonywanie kalibracji przynajmniej raz na 30 dni. Miernik posiada funkcję przypominania upłynięcia 30 dni.
-kalibracja wykonujemy w kolejności PH7 po czym PH4.

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium