Produkt dnia
Termostat ścienny
Termostat ścienny

95,00 zł

szt.

Bluelab Guardian Connect Inline Monitor pH i EC WiFi

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 3 000,00 zł 3000.00
ilość szt.
Zyskujesz 600 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Bluelab
Kod produktu: 9DB2-2265D

Opis

The Guardian Monitor Bluelab Connect In-line to absolutna rewelacja, zapewnia 24 godzinny ciągły odczyt dla pH, (EC / ppm 700 / TDS / CF) i temperatury w roztworze odżywczym. Optymalizacja tych krytycznych parametrów pomaga w zapewnieniu  pomyślnych plonów.

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi – możesz monitorować dane i mieć wszystkie odczyty pH, EC i temperatury zawsze pod ręką.  Rejestrowane dane i parametry, które dzięki bezprzewodowemu połączeniu są przesyłane do twojego komputera lub innego mobilnego rządzenia (np. tableta, smartfona) To nie koniec. Możesz uzyskać dostęp do danych za pośrednictwem chmury ze zdalnego urządzenia mobilnego lub komputera, aby sprawdzić, skrajne wahania i parametry.

Do odbioru danych bezprzewodowych z jednego lub kilku monitorów Guardian Monitor wymagany jest tylko jeden dysk Bluelab Connect Stick ( do kupienia osobno)W przypadku dostępu zdalnego lub w chmurze komputer, na który już się rejestrujesz, będzie potrzebował stałego dostępu do Internetu. 

Łatwy w użyciu monitor, który mierzy pH, EC i temperaturę bezpośrednio w linii irygacyjnej, może być montowany na ścianie lub zawieszony na pasku wsparcia. Zamontuj zbiornik, umieść elektrody pH i EC w roztworze, a następnie włącz urządzenie! Wystarczy ustawić wysokie i niskie stany alarmowe - jeśli roztwór oddala się od idealnego zakresu, miga na wyświetlaczu. Szybkie spojrzenie na monitor pozwoli Ci wiedzieć, kiedy roztwór wymaga regulacji. Przeznaczenie: akwaria, uprawa roślin,  szklarnie, hydroponika, przemysł. 

Instrukcja obsługi monitora i instrukcja dotycząca podłączenia bezprzewodowego znajduje się pod filmikami w zakładce DO POBRANIA !

 • Prosta kalibracja 1 przyciskiem dla pH 7 i pH 4 
 • Wysokociśnieniowa sonda pH - łatwa do czyszczenia i kalibracji 
 • Dzienniki danych bezpośrednio do komputera za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego z kartą Bluelab Connect Stick 
 • Spersonalizowane ustawienia alarmu 
 • Monitorowanie 24/7, które będzie wysyłane pocztą e-mail, jeśli coś pójdzie nie tak 
 • Wysokociśnieniowa sonda pH z gwintem 3/4 'NPT 
 • Kołnierz adaptera do zwiększenia gwintu sondy pH do 1 'NPT 
 • Sonda przewodności z gwintem 1 'NPT 

 

Roślina wchłania wodę przez korzenie, reszta wody, która nie jest używana, aby pomóc rosnąć jest uwalniana poprzez komórki w liściach. W hydroponice, trzeba mieć pewność, że składniki odżywcze są zawsze dostępne we właściwych proporcjach. Trzeba poznać dokładnie siłę swojej pożywki i do tego właśnie służą nasze mierniki Bluelab. Bo jeżeli będzie za w pożywce będzie zbyt dużo nawozów może doprowadzić do przekarmienia. Elementy mogą być niedostępne a tkanki roślinne mogą uleć zniszczeniu. Natomiast kiedy pożywka będzie za słaba rośliny będą niedożywione. Wynikiem tego będzie niedobór substancji odżywczych i słaby wzrost oraz kwitnienie.

Więc jak zarządzać siłą pożywki ?

To  nie musi być wcale trudne. Oczywiście, jest wiele różnych mierników, monitorów, płynów kalibracyjnych itp.  Niech cię to nie przeraża. Jeśli jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, co jest konieczne to gwarantujemy Ci, że dostaniesz dobre wyniki w swoich uprawach używając Bluelab.

Kiedy mówimy o ochronie roślin, mamy na myśli ochronę przed insektami i chorobami. Najlepszym wyjściem w tym wypadku jest utrzymanie czystości. Jednak chronimy rośliny również wtedy kiedy posiadamy wiedzę ile maksymalnie rośliny mogą dostać jedzenia zachowując przy tym odpowiedni poziom pH. Istnieją dwie rzeczy, aby uzyskać ten efekt.

Odczyn pH Twojego roztworu będzie bardziej kwasowy lub bardziej zasadowy. Zmierzenie pH wskaże Ci jedno z nich. pH jest wskaźnikiem kwasowości i jej przeciwieństwa czyli zasadowości w roztworze. Naturalnym odczynem pH jest 7.0. Kwasowość mierzy się poniżej 7.0 pH. Natomiast zasadowość mierzy się powyżej 7.0 pH. Jeśli roztwór jest za bardzo kwasowy albo za bardzo zasadowy może to spowodować zablokowanie pewnych elementów istotnych dla wzrostu roślin, które nie będą absorbowane przez strukturę korzeni. Większość składników odżywczych przyswajanych przez rośliny dostępne są przy pH lekko kwaśnym. Zalecany zakres pH dla roślin uprawianych w:

 •  Roztworze(hydroponika) 5.5-6.3 pH
 •  Glebie 6.2-7.2 pH  

 

Pomiar pH jest taki sam na całym świecie. Skala zaczyna się od 0.0 aż do 14.0 pH. Wartość 7.0 pH jest środkowym lub neutralnym punktem. Jest środkiem pomiędzy wysoką kwasowością a wysoką zasadowością.

 • Poniżej 7 = odczyn coraz bardziej kwaśny, w dół w kierunku 1
 • Powyżej 7 =odczyn coraz bardziej zasadowy, w górę w kierunku 14  

 Poziom pH po ustabilizowaniu zostaje taki sam przez długi czas, dopuszczalne są niewielkie zmiany, które są normalne. Powiedzmy od 5.8 do 5.5 w przeciągu kilku dni.  

 W hydroponice: Większość roślin lubi jak pH jest mniejsze niż 7.0. Przeciętna wartość dla takich upraw wynosi  6.3 pH. To oznacza, że roztwór jest lekko kwasowaty. Miara od 5,5 do 6,3 pH jest zwykle używana do sporządzania roztworu. Ten przedział daje najlepszą przyswajalność niezbędnych składników odżywczych dostarczanych roślinom.  

W glebie: Rekomendowany przedział  pH dla upraw w glebie wynosi 6.2-7.2 ale jest to specyficzna uprawa. To zawsze będzie miało charakter orientacyjny a nie absolutny. Kluczowymi czynnikami są:

 

1.Typy gleby

2.Dawkowanie i rodzaj nawozów

3.Temperatura gleby 

 

Przewodność EC

 

Dlaczego mierzymy EC? 

Żeby dobrze „karmić’ nasze rośliny, musimy wiedzieć czy mogą one przyjąć tyle pożywienia ile im chcemy dać. Mierzenie przewodności EC daje nam dokładny pomiar stężenia nawozu w roztworze. Więc zrozumienie przewodności pozwoli na poznanie potrzeb rośliny. To także wpłynie na zaoszczędzenie twoich pieniędzy.

Dlaczego EC?

To proste. Czysta lub destylowana woda nie zawiera soli, wiec nie posiada przewodności elektrycznej. Nie ma w niej pokarmu dla roślin, które potrzebują minerałów. Kiedy dodasz minerały, to stworzysz EC. Rozpuszczone w wodzie sole pozwalają na przewodzenie elektryczności. Im więcej soli mineralnych dodajesz, tym bardziej zwiększa się przewodność. Tak więc pomiar przewodności EC powie Ci jak duże jest stężenie nawozów w wodzie.

 Na urządzenie jest 2 lata gwarancji, a na elektrodę pH 6 miesięcy. 

 

PAMIĘTAJ !!!

 • elektroda miernika musi być zawsze wilgotna, służy do tego wyłącznie płyn KCL.
 • nie wolno przechowywać elektrody w wodzie z osmozy odwróconej, destylowanej lub de-jonizowanej, wiąże się to z utrata gwarancji, elektroda zmieni wtedy kolor.
 • podłoże musi być wilgotne.
 • zalecamy wykonywanie kalibracji przynajmniej raz na 30 dni. Miernik posiada funkcję przypominania upłynięcia 30 dni.
 • kalibrację wykonujemy w kolejności PH7 po czym PH4.

 

 

 

  pH EC Temperatura
Zakres działania 0.0-14.0 pH 0 – 5.0 EC 0 – 50 °C
Dokładność 0.1 pH 0.1 EC 1 °C
Dokładność w 25 °C ±0.1 pH ±0.1 EC ±1 °C
Kalibracja Dwu punktowa (pH 7.0 i pH 4.0 lub pH 10.0) Nie wymagane(Fabrycznie skalibrowany) Nie wymagane(Fabrycznie skalibrowany)
Automatyczna kompensacja  temp. TAK TAK TAK

 

 

 

Środowisko działania: 0-50°C

 

Źródło zasilania: Wejście: 100-240 VAC, 50-60 Hz, 5 VA, 4 wymienne typy wtyczek (USA, euro, UK, NZ / AUS) Wyjście: 5V 1A

 

Siła sygnału: Wewnątrz: 20 metrów. Na zewnątrz: 50 metrów

 

Pasmo przenoszenia: 2.4 GHz ISM

 

Wymagania systemowe: Microsoft Windows XP lub nowszy dla Bluelab Połącz Software, połączenie internetowe dla zdalnego dostępu i pomiarów wspomaganych do chmury

 

KALIBRACJA MONITORA (ENG)

 

 

JAK UŻYĆ GUARDIAN MONITOR

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium